دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
تحلیلگر سیاسی:

انتهای سازش با آمریکا چیزی است که امروز در عربستان می‌بینیم

تحلیلگرسیاسی گفت: آمریکا به کشورهایی که با او سازش می‌کنند به عنوان یک گاو شیر ده نگاه می‌کند و تا وقتی که شیردهد اورا میدوشد و بعد از آن گوشتش را می‌خورد.
انتهای سازش با آمریکا چیزی است که امروز در عربستان می‌بینیم
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم سید مصطفی موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خراسان‌تایم اظهارداشت:رهبری تاکید کردند تا وقتی ترامپ رییس جمهور است مذاکره نخواهیم کرد. اقای روحانی و ظریف هم بارها گفتند که با وجود عهد شکنی های آمریکا،دوباره مذاکره نخواهیم کرد حال یک عده ذلیل در همین شرایط مشتاق مذاکره هستند و این دور از عقل است.
وی در ادامه گفت:از وقتی ترامپ رییس جمهور شده چندین قرارداد بین المللی را نقض کرده و از آن خارج شده است.این فرد به راحتی تعهدات خودرا زیر پا میگذارد و به هیچ چیزی پایبند نیست. جدای از بحث ولایت پزیری مذاکره با آمریکا و چنین فردی خارج از عقل است
موسوی نژاد گفت:اشتباه دولت این بود که فکرمی‌کرد بابرجام مشکلات اقتصادی حل می‌شود درحالی‌که این مانند بچه‌ای است که از پول دیگری استفاده می‌کند.
وی بیان کرد: ما شاهد بودیم که پیوندهای دوجانبه پولی با جدیت درحال دنبال شدن بود تا از زیر سلطه دلار خارج شویم تا اینکه برجام امضا شد این پیوند ها هم کنار گذاشته شد.
تحلیلگر سیاسی گفت:ما اگر بخواهیم با دشمن مذاکره کنیم باید اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرایی کنیم و توسعه درون زا را سرلوحه کار خود قرار دهیم آنگاه بعنوان کشوری که دارای قدرت اقتصادی است و با دست پربه سمت میز مذاکره رویم
وی تصریح کرد: در ابتدای مذاکرات رئیس جمهور گفت خزانه خالی است و دشمن با توجه به این حرف ها می‌گوید این دولت که دستش خالی است هرچه به او تحمیل کنیم خواهد پذیرفت اما وقتی اقتصاد شکوفایی داشته‌باشیم دشمن نمی تواند به ما چیزی تحمیل کند و توجه به اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه کار دولت باشد.
موسوی‌نژاد اظهار داشت:سازش با استکبار نتیجه‏ای جز عربستانیزه شدن ایران ندارد و انتهای سازش با آمریکا چیزی است که امروز در عربستان می‌بینیم آمریکا به کشورهایی که با او سازش می‌کنند به عنوان یک گاو شیر ده نگاه می‌کند و تا وقتی که شیردهد اورا میدوشد و بعد از آن گوشتش را می‌خورد.
کسانی‌که به دنبال سازش هستند باید بدانند هزینه سازش بیش از هزینه مقاومت است وما اگر اقتصادمان را بسازیم دنیا به دنبال تعامل با ایران خواهند آمد .چین کشوری قوی است و با دست پر مذاکره می‌کند و درمقابل دشمن کوتاه نخواهد آمد لذا کسانی که سازش و تعامل نادرست را مطرح می‌کنند توصیه می‌شود با منطق موجود در این حوزه و با توجه  به اینکه هزینه سازش بیش از مقاومت است چشمان خودرا باز کنند وبدانند که ما به دنبال هزینه زایی برای کشور نیستیم و اگر مقاومت ما منافع بیشتری را برای کشور خواهدد داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۱۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، بازی سازش ، مذاکره ، ایران ، آمریکا ، ترامپ