چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
گفتگو با کارشناس شبکه و امنیت اطلاعات و طراح نرم افزار آسمان هشتم

سایت خوب با محتوای قوی کم وجود دارد / باید به سمت چندزبانی شدن سایت پیش روی کرد

کارشناس امنیت شبکه و اطلاعات با بیان اینکه امروزه همه چیز در قالب فضای مجازی قابل انجام است، گفت: دنیا با سرعت بسیار زیادی به سمت مجازی شدن کارها پیش می رود و می توان نمودار رشد سرعت اینترنت صعودی به توان دو است.
سایت خوب با محتوای قوی کم وجود دارد / باید به سمت چندزبانی شدن سایت پیش روی کرد
 
محمد مهدی سلمانی در گفتگو با خبرنگار خراسان تایم با بیان اینکه نرم افزار آسمان هشتم با هدف آشنایی زائرین امام رضا (ع) با فرهنگ رضوی در چند زبان زنده دنیا طراحی شده است، گفت: از دیگر ویژگی های این نرم افزار طراحی پوستر با محوریت امام هشتم به صورت چند رسانه ای و قابلیت زیارت مجازی است.
 
وی گفت: با اینکه در عرصه طراحی و ساخت این نرم افزار با سختی های زیادی مواجه گشتم لکن بعد از اتمام کار بسیار خوشنود شدم.
 
کارشناس امنیت شبکه و اطلاعات افزود: هر زمان کار گره می خورد فقط به خدا توکل می کردم و ایمان داشتم که خواندن حمد، سوره و آیه الکرسی راه گشای کار است که همین طور هم بود.
 
سلمانی با بیان اینکه امروزه همه چیز در قالب فضای مجازی قابل انجام است، گفت: دنیا با سرعت بسیار زیادی به سمت مجازی شدن کارها پیش می رود و می توان ادعا کرد نمودار رشد سرعت اینترنت صعودی به توان دو است.
 
وی از سایت ها به عنوان "معلم پنهان" افراد نام برد و تاکید کرد: از یک طرف به فعالان فضای مجازی توصیه می کنم که علم مفید را در فضای مجازی انتشار دهند و از طرف دیگر به جوانان و کاربران اینترنتی توصیه می کنم در انتخاب نوع سایت ها دقت کنند تا ذهن آنها به زباله دان مطالب بیهوده تبدیل نشود.
 
 کارشناس امنیت شبکه و اطلاعات با بیان اینکه فیلترینگ همیشه جوابگو نیست، تاکید کرد: سیاست فیلتر کردن سایت ها همیشه جوابگو نیست و اصل این است که از ابتدا به سایت هایی مجوز داده بشود که مناسب هستند البته در این راستا از کنترل و نظارت مستمر هم نباید غفلت ورزید.
 
سلمانی با اشاره به اینکه سایت های خوب و معتبر باید به سمت چند زبانه شدن پیش بروند، گفت: متاسفانه برخی از سایت ها محتوا و هدف خاصی ندارند و آنهایی هم که هدف و محتوای خوبی دارند به صورت تک زبانی هستند البته باید عرض کنم که سایت های جامع با محتوای قوی کم داریم و این یک ضعف اساسی است.
 
وی از سایت رهبری به عنوان یک سایت کامل نام برد و افزود: سایت رهبری نمونه یک سایت کامل و چند زبانه است.
 
کارشناس امنیت شبکه و اطلاعات گفت: لازم است در حوزه های علمیه و در آموزش و پرورش کشور درسی تحت عنوان سواد فضای مجازی در نظر گرفته بشود تا طلبه ها و دانش آموزان ما از همان ابتدا با این عرصه به صورت درست و مفید آشنا بشوند.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۴۲۱۵
کلمات کليدی: محمد مهدی سلمانی ، سلمانی ، فضای مجازی ، اینترنت ، صعودی ، رشد صعودی ، توان دو ، کاربران