دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴
راوی و رزمنده دفاع مقدس:

باید به ازای هر روز دوران دفاع مقدس کتاب چاپ می شد

راوی و رزمنده دفاع مقدس تاکید کرد: در کشور تعداد زیادی جانباز، اسیر و خانواده وهمسران شهدا وجود دارد که باید به ازای فرد فرد اینها کتاب چاپ بشود و لذا 10 هزار جلد کتاب نمی تواند در انتقال فرهنگ شهدا خیلی تاثیر عمیقی داشته باشد.
باید به ازای هر روز دوران دفاع مقدس کتاب چاپ می شد
 
محمدرضا عرب پور در گفتگو با خبرنگار خراسان تایم ضمن انتقاد به عملکرد متولیان امر دفاع مقدس گفت: علی رغم تذکرات و توجه مقام معظم رهبری به مسئله دفاع مقدس متولیان امر در این زمینه خیلی کوتاهی کرده اند.
 
راوی و رزمنده دفاع مقدس تاکید کرد: اهل سنت از قول امام سجاد علیه السلام نقل می کنند که ایشان می فرمایند که ما اهل بیت همان طور که به فرزندان خود قرآن می آموزیم، جنگ های پیغمبر اکرم (ص) را آموزش می دهیم.
 
وی افزود: شاید این روایت اشاره به این داشته باشد که جایگاه دفاع مقدس جایگاه قرآن است و این بدین معناست که آموزش آن به فرزندان این ملت نقش تعیین کننده ای در آینده آنها و کشور دارد.
 
عرب پور با بیان اینکه دوران دفاع مقدس در کنار جنگ به سوادآموزی نیز توجه می شد، خاطرنشان کرد: در جبهه برای اینکه رزمندگان از تحصیل عقب نیافتند کلاس های درسی برگزار می شد و آنها نیز در این کلاس ها شرکت می کردند.
 
راوی و رزمنده دفاع مقدس گفت: من در طول عمرم در دو جا حسرت خوردم که یکی از آنها این بود که نتوانستم از آن شهیدی که قبل از شهادتش وارد خیمه شد و با حالتی عجیب و نزار با تک تک دوستان و حتی با فرماندان رو بوسی کرد و بعد هم رفت و در عملیات شهید شد فیلم برداری کنم.
 
وی با بیان اینکه فرهنگ جبهه و دفاع مقدس به ما قدرت ایستادگی در مقابل ابرقدرت های جهان را می آموزد، تاکید کرد: برخی به اشتباه و یا از روی غرض مطرح می کنند که ایران در دوران 8 ساله جنگ تنها مقابل چند کشور مقابله کرد در حالی که مسئول اطلاعات رژیم بعث در کتاب ویرانه ای دروازه شرقی اعتراف می کند که جمهوری اسلامی ایران مقابل 89 قدرت ایستادگی کرد.
 
عرب پور افزود: صدام حسین ملعون در یکی از نامه های خودش که سربرگ رسمی رژیم بعث در آن وجود دارد به امضای خودش نوشته است که "شما (ایران) اکنون به هر آنچه که می خواستید رسیده اید" و حال آنکه برخی از روی نادانی و یا بی بصیرتی می گویند ایران در این جنگ شکست خورده است.
 
راوی و رزمنده دفاع مقدس تاکید کرد: در هفته دفاع مقدس بیان شد که حدود 10 هزار جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس به چاپ رسیده است در حالی که باید به ازای هر روز جنگ کتاب چاپ بشود.
 
وی با بیان اینکه برخی از کتاب های به چاپ رسیده از محتوای قوی و تایید شده ای برخوردار نیست، افزود: در کشور تعداد زیادی جانباز، اسیر و خانواده وهمسران شهدا وجود دارد که باید به ازای فرد فرد اینها کتاب چاپ بشود و لذا 10 هزار جلد کتاب نمی تواند در انتقال فرهنگ شهدا خیلی تاثیر عمیقی داشته باشد.
 
عرب پور ادامه داد: در شهرستان بیرجند اشخاصی هستند که حداقل 70 ماه سابقه جبهه دارند، 8 سال اسیر بوده اند اما حتی یک صفحه از خاطرات ایشان به ثبت نرسیده است.
 
راوی و رزمنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: علت اینکه برخی امروزه طلبکار شهدا شده اند همین است که مسئله دفاع مقدس درست در کلاس های درس و دانشگاه ها تبیین نشده است و لذا همه ما در این قضیه مقصر هستیم و باید در دادگاه عدل الهی پاسخگوی قصور خود باشیم.
 
 
 
 
  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۴۳۶۲
کلمات کليدی: رزمنده ، عرب پور ، دفاع مقدس ، پیامبر ، امام سجاد ، راوی ، جبهه ، رژیم بعث ، عراق ، اسیر ، خانواده شهدا