شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
خراسان‌تایم گزارش می‌دهد:

استقبال آمریکا از مواضع جدید فرانسه علیه ایران

رئیس جمهور و سخنگوی وزرات خارجه فرانسه با اتخاذ مواضع جدید، از وضع تحریم از سوی اتحادیه اروپا علیه برنامه موشکی ایران سخن گفته اندو دولت آمریکا نیز از مواضع جدید اتحادیه اروپا استقبال کرده است.
استقبال آمریکا از مواضع جدید فرانسه علیه ایران
 
به گزارش سرویس سیاسی خراسان‌تایم در ابتدای هفته جاری ایران درخواست مستقیم امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه را در زمینه مذاکرات موشکی رد کرده است و این مسئله موجب ناراحتی طرف فرانسوی شده است.
ایران در پاسخ به رئیس جمهور فرانسه مدعی شده است مسئله موشکی یک مسئله دفاعی است و هیچ ارتباطی با مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای ۱+۵ ندارد.

فرانسه: اگر لازم باشد تحریم های جدید موشکی علیه ایران وضع می کنیم
در ادامه سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در سخنانی با بیان اینکه ایران از پذیرش مذاکره در زمینه متوقف و یا محدود کردن برنامه توسعه موشک‌های بالستک خود امتناع کرده است، گفت: «همانطور که پیش از این اعلام شده است اتحادیه اروپا به تازگی افراد و نهادهای جدیدی را در رابطه با برنامه موشکی ایران در لیست تحریم ها قرار داده و اگر لازم باشد باید تحریم های جدیدی علیه ایران در این رابطه وضع شود.»
این درحالیست که رئیس جمهور فرانسه نیز در سفر اخیر خود به کشور امارات از امکان وضع تحریم علیه برنامه موشکی ایران سخن گفته بود.

فرانسه: امیدواریم امکان مذاکره با ایران درخصوص مسائل راهبردی فراهم شود
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پایان گفته است: «درحال حاضر فرانسه و ایران در حال تبادل نظر هستند و امیدواریم امکان مذاکره درخصوص تمامی مسائل از جمله مسائل راهبردی و مسائل مروبط به منطقه با این کشور فراهم شود.»

استقبال آمریکا از مواضع فرانسه در مورد وضع تحریم جدید علیه ایران
از زمان شروع به کار دونالد ترامپ در آمریکا، دولتمردان و قانون گذاران این کشور مواضع متفاوتی در رابطه با توافق هسته ایران اتخاذ کرده اند و ممکن است در آینده نزدیک آمریکا این توافق را کنار بگذارد.
با اینحال در طول این مدت کشورهای اروپایی به شدت موافق تداوم این توافق هستند و به رایزنی با مقامات آمریکا و ایران در این زمینه مشغول هستند.
در چنین شرایطی تغییر موضع رئیس جمهور و سخنگوی وزارت خارجه فرانسه و صحبت از امکان وضع تحریم های جدید علیه برنامه موشکی ایران مورد استقبال دولتمردان آمریکایی قرار گرفته است.
در همین رابطه یک روز بعد از طرح مسئله تحریم ایران از سوی سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، سخنگوی دولت آمریکا نیز در سخنانی وضع تحریم جدید اتحادیه اروپا علیه ایران در زمینه برنامه موشک های بالستیک را بسیار جالب و مفید خواند و اعلام کرد آمریکا از تحریم اتحادیه اروپا علیه برنامه موشکی ایران استقبال می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۴۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مذاکرات موشکی , تحریم