شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۷
فرماندار شهرستان سرایان:

امکانات رفاهی و اقامتی مناسب برای ماندگاری مسافران نوروزی فراهم شود

فرماندار شهرستان سرایان گفت: امکانات رفاهی و اقامتی مناسب ماندگاری مسافران و گردشگران نوروزی باید در شهرستان فراهم شود.
امکانات رفاهی و اقامتی مناسب برای ماندگاری مسافران نوروزی فراهم شود
 
 
 
به گزارش خراسان تایم به نقل از تسنیم، محمد کریمی صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سرایان ویژه نوروز 1397 خواستار اجرای برنامه‌های شاد و متنوع  برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی و اجرای باشکوه  مراسم نوروزگاه در سطح شهرستان شد.
وی نوروز را فرصتی برای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های شهرستان برشمرد و گفت: ایام نوروز فرصت مناسبی است تا بتوانیم پتانسیل‌ها وظرفیت‌های شهرستان سرایان را به گردشگران معرفی کنیم.
فرماندار سرایان افزود: برای خدمت رسانی بیشتر به مسافرین و گردشگرانی که به شهرستان وارد می‌شوند لازم است تا از تمام توان و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در شهرستان استفاده کنیم.
کریمی، اجرای برنامه‌های نوین و خلاقانه، ارسال به موقع گزارشات و مستندات به دبیرخانه ستاد، آمادگی کامل ستاد بحران، موکول نکردن کارها و برنامه‌ها به آخر سال، رنگ آمیزی تابلوها و خط کشی معابر و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی امکانات و مراکز تفریحی و گردشگری را خواستار شد.
فرماندار سرایان بر لزوم تلاش همه مسئولان شهرستان در معرفی ظرفیت‌ها و تبدیل پتانسیل‌های بالقوه به بالفعل تاکید کرد و اظهار داشت: درشهرستان سرایان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌طلبد تا همه مسئولین تلاش کنند با کمک مردم این ظرفیت‌های بالقوه بالفعل شود.
کریمی گفت: شهرداری‌ها باید برای ایجاد نشاط و شادابی در مردم و از بین رفتن روحیه یأس و ناامیدی با برپاکردن مراسم شاد و متنوع و به خصوص موسیقی سنتی مجاز همت کنند.
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سرایان نیز گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد در سال گذشته ارائه و نوروز را فرصت بسیار مغتنمی برای معرفی پتانسیل‌ها و نقاط قوت شهرستان در تمامی حوزه‌ها دانست.
محمد عرب یادآور شد: باید با فعالیت‌ها و کارهای خلاقانه و ایجاد امکانات رفاهی و اقامتی مناسب ماندگاری مسافران و گردشگران را در شهرستان بیشتر و اوقات خوب و خوشی را برای مردم عزیز شهرستان فراهم کنیم.
وی افزود: خوشبختانه توسعه گردشگری در شهرستان در مسیر درستی قرار گرفته و امکانات رفاهی و تفریحی مورد نیاز در شهرستان فراهم و در حال تکمیل شدن است و برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در ورودی شهر سرایان، برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و محلی شهرستان، برپایی سیاه چادر عشایری، برگزاری مراسم نوروزگاه درسطح شهرستان از اهم برنامه‌های پیش‌بینی شده است.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سرایان گفت: با کمک همه مسئولان سعی خواهیم کرد که در نوروز امسال با ارائه خلاقیت و نوآوری بیشتر و بهتر در راه خدمت به مردم و گردشگران و مسافرین از هیچ کوششی دریغ نورزیم.
معاون عمرانی فرمانداری و قائم مقام ستاد نیز ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته به نقاط ضعف و قوت برنامه ها در سنوات گذشته اشاره کرد و گفت: میراث فرهنگی به عنوان دبیرستاد بیشتر وظیفه هماهنگ کننده برنامه‌ها را برعهده دارد و لازم است بقیه ادارات مشارکت بیشتری داشته باشند.
مرادی بیان کرد: سال گذشته کمیته‌ها به صورت کامل تشکیل نشد و برنامه‌های کمیته ارسال نشد که امسال باید ادارات تمام توان خود را بگذراند و دستگاه‌های فرهنگی بیشتر کمک کنند و تمام اعضای ستاد برنامه‌های خود را تا قبل از 7 اسفند اعلام کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۳۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسافران نوروزی , سربیشه