دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی استان خراسان جنوبی گفت:

فرآوری سالانه ۲۵۶ هزار تن محصولات کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی استان خراسان جنوبی گفت: سالانه ۲۵۶ هزار تن محصولات کشاورزی و مواد غذایی درمنطقه ویژه اقتصادی بیرجند فرآوری و بسته‌بندی می‌شود.
فرآوری سالانه ۲۵۶ هزار تن محصولات کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مرتضی صفدری‌زاده عصر امروز در جمع فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: سالانه امکان فرآوری و بسته بندی 256 هزار تن محصولات کشاورزی و مواد غذایی در واحد های صنعتی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند وجود دارد.
وی افزود: هم اکنون 2 واحد محصولات کشاورزی در این منطقه  فعال است گفت:  فرآوری و بوجاری برنج  و انواع دانه های آجیلی، دانه های روغنی، میوه خشک و گیاهان دارویی واحد‌هایی است که در آنها محصولات  بسته‌بندی و فرآوری می شود.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی استان خراسان جنوبی گفت: یک واحد تجاری زرشک ، زعفران و عناب هم در این منطقه راه اندازی شده است.
وی بیان کرد: این واحدها که برای آنها 24 میلیارد و 720 میلیون تومان سرمایه گذاری شده زمینه اشتغال 68 نفر را فراهم کرده است.
صفدری‌زاده از راه‌اندازی شش واحد بسته‌بندی و فرآوری مواد غذایی و محصولات کشاورزی دیگر خبر داد و گفت: این واحدها  هم‌اکنون  با سرمایه‌گذاری 130 میلیارد و 82 میلیون تومان عقد قرارداد شدند و 10 تا 90 درصد پیشرفت دارند.
وی گفت: پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی خراسان جنوبی با توکل برخداوند متعال و با عنایت به ضرورت وجود یک مرکز با برند جهانی در حوزه صادرات سنگ و مواد معدنی کشور برای نخستین بار در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی در بهمن 95 آغاز به کار کرده است.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی بیان کرد: این پایانه با هدف صادرات و معرفی سنگها و مواد معدنی تحت یک برند معتبر جهانی که مطابق با استانداردهای بین‌المللی می‌باشد ایجاد شده است.
وی بیان کرد: آغاز فعالیتهای تجاری این مرکز و روابط تجاری با کشورهایی همچون عراق و افغانستان افق های روشنی را در عرصه سنگ و مواد معدنی ترسیم می‌کند.
صفدری زاده ابراز امیدواری کرد: با حمایت کلیه فعالان این حوزه و بهره برداری از این فرصت مغتنم به وجود آمده، شاهد پیشرفت و ترقی این صنعت در کشور باشیم.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۷۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , منطقه ویژه اقتصادی