دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۷
مدیر جهاد کشاورزی سربیشه خبر داد

پیچیده شدن عطر گل محمدی در گلزارهای سربیشه/ پیش‌بینی برداشت ۲۴ تن گل خشک

مدیر جهاد کشاورزی سربیشه گفت: برداشت گل محمدی از ۳۵ هکتار از گلزارهای شهرستان سربیشه آغاز شده است.
پیچیده شدن عطر گل محمدی در گلزارهای سربیشه/ پیش‌بینی برداشت ۲۴ تن گل خشک
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مریم جوادی بایگی سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان سربیشه را 35 هکتار ذکر کرد و اظهار داشت: از این میزان سطح زیر کشت 25 هکتار بارور و مابقی غیربارور است.
وی زمان برداشت گل محمدی را از اواسط اردیبهشت‌ماه تا اواخر خردادماه اعلام کرد و افزود: امسال به دلیل گرم شدن هوا برداشت گل محمدی از گلستان‌های سربیشه زودتر از سال‌های گذشته اتفاق افتاد.
مدیر جهاد کشاورزی سربیشه با بیان اینکه برداشت گل محمدی در شهرستان سربیشه از نیمه فروردین‌ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال 24 تن گل خشک از گلزارهای گل محمدی شهرستان برداشت شود.
جوادی بایگی با اعلام اینکه از محل فروش گل محمدی 720 میلیون تومان عاید کشاورزان می‌شود، عنوان کرد: قابلیت کشت دیم، قابلیت نگهداری پس از برداشت، سازگاری با شرایط آب و هوایی منطقه و قابلیت کشت در زمین‌های فقیر از جمله مزایای کشت گل محمدی در این شهرستان است.
وی تقویت اعصاب را از مهم‌ترین خواص گل محمدی دانست و اضافه کرد: همچنین تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر، التیام زخم و ضدعفونی‌کنندگی، رفع اخلاط خونی و خونریزی‌های عادی از دیگر خواص گل محمدی است.
مدیر جهاد کشاورزی سربیشه تعداد بهره‌برداران گل محمدی در شهرستان سربیشه را 30 نفر ذکر کرد و یادآور شد: به دلیل سازگاری گل محمدی با این منطقه سال گذشته شش هکتار مزارع جدید در سطح شهرستان احداث شد که مورد استقبال بهره‌برداران قرار گرفت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گل محمدی , جهاد کشاورزی