سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت:

منطقه ویژه اقتصادی یکی از ابزارهای توسعه پایدار در استان خراسان جنوبی است

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: منطقه ویژه اقتصادی یکی از ابزارهای توسعه پایدار در خراسان جنوبی است.
منطقه ویژه اقتصادی یکی از ابزارهای توسعه پایدار در استان خراسان جنوبی است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مرتضی صفدری‌زاده صبح امروز در  دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و دومین همایش جغرافیا و برنامه‌ریزی مناطق مرزی ایران اظهار داشت: خراسان جنوبی به دلیل دارا بودن امن‌ترین مرز مشترک با کشور افغانستان و قرار گرفتن در مسیر طلایی کریدور ترانزیتی شرق کشور یکی از اصلی‌ترین محورهای خروج کالا از ایران و افغانستان و کشورهای حوزه CIS، همواره مرکز توجه و تمرکز فعالان اقتصادی قرار گرفته است.
وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی به عنوان یکی از بزرگترین مراکز مهم در حال توسعه شرق ایران، به دلیل برخورداری از مزایای ویژه و موقعیت جغرافیایی، وسعت کافی و استعدادهای منحصر به فرد و قرار گرفتن در حلقه طلایی کریدور بین‌المللی ترانزیت شمال شرق_ جنوب شرق، دسترسی به بازارهای بزرگ افغانستان و کشورهای آسیای میانه و ظرفیت‌های تجاری و اقتصادی فراوان، جایگاه ممتازی را برای نقش آفرینی در عرصه اقتصاد ملی و بین‌المللی دارا است.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه بحث توسعه پایدار به جز توسعه اقتصادی بی‌فایده است بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی یکی از ابزارهای توسعه پایدار در خراسان جنوبی است.
صفدری‌زاده تصریح کرد: با توجه به تولیت بخش خصوصی به صورت 100 درصدی، بخش خصوصی در این منطقه توانسته است موقعیت خوبی کسب کند.
وی خاطرنشان کرد: ارتباط با افغانستان به لحاظ موقعیتی یکی از ظرفیت‌های این منطقه بوده و در این راستا ارتباط خوبی را تاکنون شاهد بودیم.
رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی یک استان مستعد برای توسعه است یادآور شد: در مقطع کنونی باید سطح تجارت با افغانستان را گسترش دهیم و اگر این فرصت را از دست بدهیم رقبا جای ما را در بازارهای افغانستان می‌گیرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تجارت , منطقه ویژه اقتصادی