سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵
حسین عباس‌زاده:

دوطرح نمایش عروسکی هنرمند بیرجندی به جشنواره بین المللی عروسکی "یونیما" راه یافت

دو طرح نمایش عروسکی " مترسک " و " تیک تاک " ، نوشته و کارگردانی " حسین عباس زاده " کاری از گروه نمایشی مهراب بیرجند هم منتخب حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما- مبارک تهران برای بخش محوطه باز انتخاب شد.
دوطرح نمایش عروسکی هنرمند بیرجندی به جشنواره بین المللی عروسکی "یونیما" راه یافت
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حسین عباس زاده نویسنده وکارگردان گفت: این جشنواره جز معتبرترین در حوزه نمایش عروسکی در ایران است.
وی افزود: دور طرح نمایش عروسکی "مترسک " و " تیک تاک " ، کاری از گروه نمایشی مهراب بیرجند هم منتخب حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی عروسکی یونیما - مبارک تهران برای بخش محوطه باز انتخاب شد.
این فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش اظهارکرد: این گروه در نهمین جشنواره بین المللی یونیما  با نمایش " خروس زری پیرهن پری " نوشته احمد شاملو و به کارگردانی حسین عباس زاده و دهمین جشنواره بین المللی یونیما با نمایش " خورشید حسنک "  به نویسندگی و کارگردانی حسین عباس زاده شرکت کرده و از رئیس نمایشگران عروسکی تهران در دهمین جشنواره موفق به دریافت بهترین طراحی صحنه و عروسک شده است.
عباس زاده ادامه داد: این گروه با نمایش خیابانی " مترسک " در سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز حضور داشته و موسیقی اول این جشنواره معتبر تئاتر ایران را نیز دریافت کرده است.
وی یادآور شد: "تیک تاک " برای بخش‌های کودک و نوجوان و " مترسک " برای بخش محوطه باز جشنواره انتخاب شده است.
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۶۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , نمایش