پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

راهیابی ۸ معلم خراسان جنوبی به مرحله کشوری مسابقات قرآن و عترت

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از راهیابی ۸ نفر از فرهنگیان استان به مرحله کشوری مسابقات قرآن عترت و نماز در چهار رشته قرائت، حفظ ۱۰ جزء، نهج البلاغه و احکام خبر داد.
راهیابی ۸ معلم خراسان جنوبی به مرحله کشوری مسابقات قرآن و عترت
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، عباس لامعی با اعلام این خبر اظهار کرد: تعداد ۴ هزارو ۵۰۰ معلم زن و مرد در ۱۲ شهرستان و منطقه استان در این دوره از مسابقات شرکت کردند که از این تعداد، ۸۰ نفر جواز حضور در مرحله استانی را کسب کردند.
وی، تلاوت قرآن و تدبر در آن را روان کننده حرکت موتور وجود انسان دانست و تصریح کرد: یکی از مهم ترین هدف انقلاب فرهنگی تحول بنیادین و تفکر عالمانه به مبانی و سرچشمه زلال اسلام ناب محمدی است.
لامعی یادآورشد: انس بیشتر فرهنگیان استان با مفاهیم والای قرآن کریم، نهج البلاغه و احکام، جذب حداکثری فرهنگیان و مشارکت آنان در توسعه و تعمیق معارف قرآن و فرهنگ نماز، تشویق فرهنگیان علاقمند به آموزه های دینی و بکارگیری این آموزه ها در زندگی فردی و اجتماعی و انتقال آن به دانش آموزان و شناسایی و آموزش معلمان پژوهشگر، قاری و حافظ از مهم ترین اهداف برگزاری این مسابقات به شمار می رود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: مرحله کشوری این دوره از مسابقات قرآن عترت و نماز فرهنگیان، تیرماه سال جاری، به میزبانی استان خراسان رضوی برگزار می شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۶۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فرهنگیان , آموزش‌ و پرورش