جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸
نماینده مردم زیرکوه و قاینات در مجلس شورای اسلامی:

زمینه ماندگاری پزشکان متخصص طرحی در شهرستانهای قاین و زیرکوه فراهم شد

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی از دستور ویژه وزیر بهداشت برای افزایش ضریب کار و مقیم و همچنین مشوق های لازم برای ماندگاری پزشکان متخصص طرحی در شهرستانهای قاینات و زیرکوه خبرداد.
زمینه ماندگاری پزشکان متخصص طرحی در شهرستانهای قاین و زیرکوه فراهم شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، فرهاد فلاحتی اظهار داشت: به منظور بررسی مشکلات بخش بهداشت و درمان شهرستان های قاینات و زیرکوه نشست صمیمی و کاری با وزیر بهداشت و درمان برگزار شد .
وی افزود: در این جلسه که رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، فرماندار قاینات،ائمه جمعه زیرکوه و قاین و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های قاین و زیرکوه  حضور داشتند مشکلات بهداشت ودرمان حوزه انتخابیه این شهرستانها و راههای رفع موانع آن بررسی شد.
وی هدف از این نشست را پیگیری برای مصوبات ودستورات قبلی وزارت بهداشت وعدم تحقق برخی ازآنها عنوان کردوافزود:در این دیدار وزیر بهداشت بر تحقق و اجرای هرچه سریعتر آنها قول مساعد داد.
وی با قدردانی از پیگیری سریع مصوبات ومشکلات مطرح شده در این نشست از سوی وزیر بهداشت گفت: یکی از این پیگیری ها بحث اجرای ماندگاری پزشکان طرحی در قاینات و زیرکوه بود که برای برخی از شهرستانهای محروم ضریب کار، مقیم ومشوقهای ماندگاری محقق نشده بود که با تاکید و دستور ویژه وزیر این مهم اجرایی شد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی پرداخت مطالبات پزشکان طرحی در این شهرستانها را از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و افزود: پزشکان مدعی هستند که حق و حقوق آنان توسط بیمه پرداخت نشده که بیمه نیز مدعی شدند این مطالبات به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده که وزیر دستور ویژه داد تا مطالبات پزشکان هرچه سریعتر پرداخت شود.
فلاحتی بیان کرد:  در این دیدار برخی از دستورات قبلی وزیر بهداشت در خصوص خرید برخی تجهیزات برای حوزه انتخابیه  که هنوز محقق نشده است مطرح شد که طی تماس وزیر با مسئول خرید این وزارتخانه، دستورات لازم داده شد.
وی گفت: یکی دیگر از مطالبات وپیگیری در این جلسه موضوع دستگاه سی تی اسکن نصب شده در بیمارستان قاین بود که به رغم گذشت 4ماه از نصب آن هنوز به دلیل عدم حضور شرکت مجری این دستگاه  راه اندازی نشده ومردم نیز از این بابت نگرانی دارند که دستور وزیر نیز برای راه اندازی هرچه سریعتر این دستگاه به شرکت مجری داده شد که به زودی سی تی اسکن  این شهرستان نیز راه اندازی می شود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی به پیگیری برای خرید دستگاه MRI از سوی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: دستگاه ام ار آی نیز جزء دستگاههایی است که به گفته وزیر بهداشت باید از خارج کشور خریداری شود و طی سه سال گذشته هنوز این دستگاه وارد کشور نشده است و خرید و ورود MRI به کشور سهم شهرستان قاینات نیز در الویت است.
وی از تخصیص ردیف اعتباری  بیمارستان دوم قاین در بودجه سال 97 خبرداد و گفت: با پیگیری صورت گرفته ردیف اعتباری پایدار در بودجه سال 97  برای این بیمارستان در نظر گرفته شده است که وزیربهداشت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خواست تا هرچه سریعتر عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۷۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشگاه علوم پزشکی بیرجند , وزارت بهداشت