جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳
امام جمعه موقت بیرجند:

روزه ملکه عالی تقوا را در انسان تقویت می‌کند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: عبادت و بندگی خدا برای رسیدن به ملکه تقوا و توسعه و تعمیق تقوا است لذا روزه‌ای که می‌گیریم باید با توجه باشد تا ملکه عالی تقوا در انسان تقویت شود.
روزه ملکه عالی تقوا را در انسان تقویت می‌کند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد مختاری ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته، ماه رمضان را ماه روزه و تمرین تقوا دانست و اظهار داشت: قرآن کریم فلسفه بسیاری از عبادات از جمله روزه را رسیدن به ملکه تقوا بیان می‌کند.
وی بیان داشت: عبادت و بندگی خدا برای رسیدن به ملکه تقوا و توسعه و تعمیق تقوا است لذا روزه‌ای که می‌گیریم باید با توجه باشد تا ملکه عالی تقوا در انسان تقویت شود.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه جهان برای انسان و انسان برای رسیدن به رستگاری، کامیابی و حیات طیبه آفریده شده است، توضیح داد: تنها راه رسیدن به این خوشبختی اتصال به معدن عظمت خداوند است.
مختاری با تأکید بر اینکه انسان باید با تقوا، عمل صالح و ایمان خود را به خداوند وصل کند، افزود: اگر به معدن کمال وصل شویم به فوز و فلاح دست می‌یابیم.
وی انسان شدن را باب ورود به حیات طیبه، کامیابی و رستگاری دانست و افزود: کلمه انسان واژه بسیار مقدس و ارزشمندی است و تمام خیرات و خوبی‌ها در انسان‌ها نهفته است.
امام جمعه موقت بیرجند با اعلام اینکه اگر انسان، انسان باشد شایسته است که ملائکه و جبرئیل بر او سجده کنند، اضافه کرد: متأسفانه عده‌ای چون انسان واقعی نیستند و انسانیت خود را فراموش کردند در پیچ‌وخم زندگی راه را گم کرده و خداوند و آخرت را فراموش کردند.
مختاری از مؤلفه‌های انسان واقعی را انسانی بودن فکر، عمل و جان انسان دانست و توضیح داد: انسان اگر به انسانیت واقعی برسد به تمام خوبی‌ها دست می‌یابد لذا باید برای رسیدن به رهنمودهای قرآن و قله‌های انسانیت تلاش کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۷۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روزه , نماز جمعه