چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹
مدیر پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت:

بیش از 198 هزار سند رزمندگان خراسان جنوبی ثبت شد

مدیر پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: از سال 1386 تاکنون 198 هزار و 473 سند فردی و دستگاهی از رزمندگان استان ثبت شده است.
بیش از 198 هزار سند رزمندگان خراسان جنوبی ثبت شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سرهنگ احمد قاسمی روز چهارشنبه افزود: حفظ و نشر این اسناد و آثار دفاع مقدس تاثیر مثبتی بر ایجاد انگیزه و رویه انقلابی جوانان دارد.
وی اظهار داشت: از این آمار 133 هزار و 477 سند مربوط به اسناد سازمانی، 54 هزار و 51 سند عکس و 10 هزار و 975 سند فردی رزمندگان استان به ثبت رسیده است.
وی گفت: در این مدت 54 هزار و 788 سند مکتوب از جمله دست نوشته، توصیه و وصیت نامه شهدا ثبت شده و حفظ و نشر آثار رزمندگان دفاع مقدس در سراسر کشور نیازمند روحیه انقلابی و هم افزایی همه جانبه است.
مدیر پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: مردم در کنار دستگاه های فرهنگی در تحقق این مهم از هیچ تلاشی چشم پوشی نکنند زیرا حفظ آثار و اسناد مربوط به ایثارگران تاریخ اسلام یک وظیفه عمومی است و ثبت و نگهداری این اسناد بدون شک در تحریف نشدن رشادت های رزمندگان موثر خواهد بود.
وی بیان کرد: در این ارتباط تاکنون 2 هزار و 435 ساعت مصاحبه در ثبت خاطرات بیش از 200 رزمنده شاخص استان و در 2 دوره شخص محور و موضوع محور انجام شده که در بخش موضوع محور نقش دستگاه های مختلف چون آموزش و پرورش، مساجد و بسیج در محوریت دفاع مقدس مورد بررسی قرار گرفته است.
قاسمی از تدوین دانشنامه دفاع مقدس خراسان جنوبی خبر داد و گفت: تاکنون 600 مدخل در این دانشنامه مورد بررسی قرار گرفته است و در بخش تشکیل پرونده های علمی، اقشار تحصیلکرده و صاحب قلم کمک شایانی به تدوین این مهم خواهند کرد.
وی افزود: این دانشنامه نقش خراسان جنوبی را در دفاع مقدس به صورت مکتوب بیان می کند و نشر آن تاثیر بسزایی در شناخت و معرفی رشادت های رزمندگان اسلام به نسل جوان دارد.
مدیر پژوهش های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی اظهار داشت: در همین ارتباط این اداره کل گنجینه ای از پنج هزار عنوان کتاب ارزشی حوزه دفاع مقدس را در اختیار عموم قرار می دهد که امیدواریم با توجه به اهمیت فرهنگ انقلابی گری، جوانان و نوجوانان به ویژه قشر دانشجو از این گنجینه استفاده کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۹۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهدا , دفاع مقدس , انقلاب