سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۲
امام جمعه طبس:

امام خمینی مسیر نظام و انقلاب را ترسیم کرد

امام جمعه طبس گفت: امام خمینی (ره) مسیر نظام و انقلاب اسلامی را برای همگان ترسیم و مشخص کرد.
امام خمینی مسیر نظام و انقلاب را ترسیم کرد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا محمدی دوشنبه شب در آیین گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در مسجد جامع طبس افزود: امام راحل فرمود، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد و اندیشه های امام اینگونه است.
وی انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی پس از رحلت امام را از شاهکارهای مجلس خبرگان دانست و گفت: مجلس خبرگان با انتخابش دِین خود را ادا کرد.
وی اظهار داشت: امروز دشمنان مایوس شدند و آمریکا نمی تواند به دین شما ضربه بزند چون دین سرپرست دارد و رهبری در اوضاع و دوره های مختلف ایستادگی کرده است.
امام جمعه طبس گفت: خانم رایس وزیر امور خارجه سابق آمریکا اعتراف کرد گاهی در جلسات سری 6 ماه با حضور نخبگان و شخصیت های بلندپایه دنیا با بودجه و هزینه های بسیار گزاف برای ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی برنامه ریزی می کردند اما رهبر ایران با یک سخنرانی نیم ساعته همه را خنثی می کرد.
وی تاکید کرد: تا انقلاب این رهبری را دارد رهبری که برگرفته از عاشورا، کربلا، انتظار و غدیر است و مردم قدرشناسی مانند شما را دارد خطری آن را تهدید نمی کند.
حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنانش به ابعاد شخصیتی امام راحل اشاره کرد و گفت: امام مردی شجاع و دلیر بود و دشمن نتوانست در ایشان نفوذ کند که از مدیریت، صلابت و استواری امام بود که در هر شرایطی مانند کوه مقابل اجانب می ایستاد و استکبارستیزی از اصول اندیشه های امام خمینی (ره) است.
وی بیان کرد: زمانی که ارتش از هم پاشیده شد، بسیج وجود ندارد و سپاه هنوز تشکیل نشد و امام نیروی نظامی و انتظامی ندارد در آن شرایط فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
وی افزود: کسی که دم از رابطه با آمریکا بزند، خیانت به امام و آرمان امام کرده است چرا که امام خمینی رابطه ما با آمریکا را رابطه چپاول گر و مظلوم، ظالم و مظلوم و رابطه گرگ و میش می دانستند، امام بصیرت داشت و هوشیار بود و آینده نظام را می دید.
امام جمعه طبس اظهار داشت: امام راحل، مسئله حکومت و دین اسلامی که در لابه لای کتاب های فقهی و دینی و در گوشه های مساجد بود را به عرصه جامعه آورد و این یکی از بزرگترین ویژگی های شخصیتی ایشان است.
وی گفت: امام کار را برای خدا انجام داد و توکل او به خدا بود که اگر نصیحت کرد، فریاد و حرف از حکومت دینی زد برای خدا بود و اگر پشتوانه خدا نبود امام نمی توانست چنین حرکت انقلابی را به پیش ببرد.
حجت الاسلام محمدی افزود: چه کسی باور می کند که امام بتواند مقابل حکومتی که تا بن دندان مسلح و مورد حمایت اجانب بود، حرف از انقلاب و دگرگونی رژیم منحوس پهلوی بزند و این موضوع با هیچ کدام از معادلات امروز جز با پشتوانه و ایمان راستین امام به خدا قابل حل نیست.
وی اظهار داشت: ارتباط امام با خداوند در ابعاد زندگی فردی ایشان دیده می شود و می تواند الگویی برای همه زنان و مردان در طول تاریخ بشریت باشد که ادعای اسلام و مسلمانی دارند.
وی گفت: اگر به نماز، دین و ارزش هایمان پایبندی نداشته باشیم از امام فاصله گرفتیم، امام به نماز باور داشتند و نمازهای شب و ختم قرآن و توسل به اهل بیت از ویژگی های شخصیتی ایشان بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۱۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امام خمینی(ره) , ارتش