سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲
در ستاد شهرستانی کنگره ۲۰۰۰ شهید خراسان‌جنوبی مطرح شد

اعتبارات اندک کنگره ملی شهدا/ مردم و مسؤولان به کمک بسیج بشتابند

فرماندار بیرجند با تأکید بر اینکه اعتبارات در نظر گرفته‌شده تکافوی برگزاری کنگره را نمی‌دهد، گفت: جهت هر چه با شکوه برگزار کردن کنگره دو هزار شهید خراسان‌جنوبی نیازمند اعتبارات سازمانی و مردمی هستیم.
اعتبارات اندک کنگره ملی شهدا/ مردم و مسؤولان به کمک بسیج بشتابند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی ناصری صبح امروز در ستاد شهرستانی کنگره سرداران، امیران و 2000 شهید خراسان‌جنوبی، کنگره مذکور را از برنامه‌های عظیم پیش رو دانست و اظهار داشت: جهت هر چه بهتر برگزار شدن امور، جلسات متعددی در ستاد استانی برگزار شد.
وی با بیان اینکه در راستای کنگره دو هزار شهید استان بیشترین تمرکز  بر اجرای اجلاسیه‌های در نظر گرفته شده است، بیان داشت: با توجه به اینکه حجم بیشتر کار در مرکز استان انجام می‌شود بنابراین برنامه‌های متعددی نیز برای هر شهرستان در نظر گرفته شده است.
فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم در طراحی ستاد اجرایی استانی برنامه‌ها را براساس چکیده در شهرستان‌ها نیز داشته باشیم، مطرح کرد: مهم‌ترین انتظاری که از کمیته‌های تعریف شده داریم این است که با حضور اعضای خود جلسات را به صورت هفتگی برگزار نمایند.
ارزش و اهمیت نمایشگاه " از حراء تا حرم"
ناصری نمایشگاه از حراء تا حرم را بسیار مهم دانست و با اعلام اینکه ساخت این نمایشگاه نیازمند همکاری تمام مسؤولان و مردم است، بیان داشت: روند ساخت و اتمام نمایشگاه مذکور نیازمند پشتیبانی مالی و تجهیزات است که در این راستا خواهان همکاری و مساعدت مردم و نهادهای دولتی هستیم.
وی با بیان اینکه در بحث هنری نیازمند مشارکت دانشجویان و اساتید گروه هنر دانشگاه‌ها هستیم، تصریح کرد: همچنین از نظرات و پیشنهادات اقشار مختلف مستقر در کانون‌های فرهنگی هنری نیز در بحث اجرا استفاده می‌کنیم.
فرماندار بیرجند به اجرای برخی برنامه‌های کنگره در روستاها اشاره و با بیان اینکه در این راستا نیازمند همکاری کمیته‌ها هستیم، تبیین کرد: برگزاری یادواره شهدا و سرکشی از خانواده شهدا بخشی از برنامه‌هایی است که در قالب کنگره اجرا می‌شود.
اعتبارات در نظر گرفته شده تکافوی برگزاری کنگره را نمی‌دهد
ناصری با تأکید بر اینکه اعتبارات در نظر گرفته شده تکافوی برگزاری کنگره را نمی‌دهد، اعلام کرد: جهت هر چه با شکوه برگزار کردن کنگره دو هزار شهید خراسان‌جنوبی نیازمند اعتبارات سازمانی و مردمی هستیم.
وی فرهنگ ایثار و شهادت را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی و مسؤولان دانست و مطرح کرد: باید برای نسل کنونی و آینده کشور خوراک فکری داشته باشیم.
نباید کار برای شهدا را تنها به بسیج و سپاه محول کنیم
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بیرجند با بیان اینکه بسیج در برنامه‌های مربوط به شهدا و ایثارگران بر حسب وظیفه و رسالت ذاتی خود پیش‌قدم است، بیان داشت: نباید کار برای شهدا را تنها به بسیج و سپاه محول کنیم بلکه تمام نهادهای حاکمیتی در این زمینه دخیل هستند.
مهدی صادق‌احمدی به حمایت و پشتیبانی مردم و نهادهای حاکمیتی در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگر مساعدت و همکاری مردم و مسؤولان نبود در دوران دفاع مقدس به پیروزی دست نمی‌یافتیم.
وی با تأکید بر اینکه در بحث کنگره ملی دو هزار شهید استان باید کار را از خودمان آغاز کنیم، مطرح کرد: باید کار را همانند دفاع مقدس از خودمان بدانیم و نهایت تلاش خود را در این زمینه بکار گیریم.
لزوم دخیل کردن مردم
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بیرجند کنگره ملی دو هزار شهید خراسان‌جنوبی را یک کار مردمی دانست و بر لزوم دخیل کردن مردم در بعد پشتیبانی و مالی این کنگره تأکید کرد.
صادق‌احمدی به نمایشگاه از حراء تا حرم اشاره کرد و در این خصوص توضیح داد: اقدامات عمرانی این نمایشگاه از دو ماه گذشته آغاز شده و اقشار مختلف مردم در زمینه بازسازی نمایشگاه فعالیت می‌کنند.
مردم و مسؤولان به کمک بسیج بشتابند
وی با اعلام اینکه علی‌رغم گذشت دو ماه از آغاز کار هنوز کارهای عمرانی نمایشگاه 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از آحاد مردم و مسؤولان خواست تا به کمک بسیج بشتابند و اضافه کرد: در زمینه‌های عمرانی، تأمین مصالح، حمل‌و نقل و تجهیزات، طراحی دوخت و تأمین پارچه و غیره نیازمند مساعدت‌های مردمی و مسؤولان هستیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بیرجند عنوان کرد: نمایشگاه از حراء تا حرم شامل بخش‌های متعددی مانند بعثت پیامبر(ص)، کعبه، بازسازی واقعه غدیر، مظلومیت حضرت زهرا(س) بعد از رحلت پیامبر(ص)، مسجدالنبی(ص)، صحرای کربلا و غیره است.
مسؤول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی حفظ آثار شهدا و دفاع مقدس را بحثی دانست که ریشه در قرآن و احادیث دارد و بیان داشت: امروزه برای حفظ آثار تمدنی هزینه‌های هنگفتی می‌شود و حساسیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که این آثار مرتبط با پیامبران الهی باشد.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدولی عارفی به اهمیت زنده نگه‌داشتن واقعه کربلا از زبان ائمه(ع) اشاره کرد و بیان داشت: تمام انبیاء الهی بر زنده نگهداشتن واقعه کربلا تأکید داشتند لذا اینکه گفته می‌شود "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" نشان دهنده حفظ این اثر بزرگ است.
حفظ نظام جز با  حفظ آثار باقی‌مانده از شهدا میسر نمی‌شود
وی مشاهده آثار شهدا و راهیان نور را یک امر واجب دانست و عنوان کرد: جمهوری اسلامی و حفظ آن از اوجب واجبات است و حفظ این نظام جز با حفظ یادمان، قبور، نامه‌ها و آثار باقی‌مانده از شهدا میسر نمی‌شود.
مسؤول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی کار  و سرمایه‌گذاری برای شهدا را اسراف ندانست و تأکید کرد: در این مسیر هر چقدر سرمایه‌گذاری کنیم ارزش دارد بنابراین هر چه از لحاظ فکری و امکانات در اختیار داریم باید در این مسیر بکار گیریم.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۴۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنگره شهدا , فرماندار بیرجند