چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرایان گفت:

صندوق های فطریه یکسان سازی می شود

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرایان گفت: با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و تعیین شورای زکات، امسال صندوق های جمع آوری فطریه یکسان سازی می شود.
صندوق های فطریه یکسان سازی می شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، امیرحسین اربابی روز چهارشنبه افزود: پیش از این هر نهاد یا موسسه ای با آرم خودش اقدام به جمع آوری زکات فطریه می کرد که امسال با توجه به هماهنگی انجام شده صندوق های یک شکل با نشان ستاد زکات در محل مصلاهای نماز عید فطر برپا خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه نماینده نهادهای حمایتی و موسسه های دارای مجوز نیز در این محل ها حضور دارند گفت: مبالغ جمع آوری شده براساس نیازهای هر منطقه با تشخیص اعضای شورای زکات آن محل بین محرومان توزیع می شود.
مدیر کمیته امداد شهرستان سرایان افزود: سال گذشته 284 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع آوری شد که از این میزان 53 میلیون و 500 هزار تومان مربوط به زکات فطریه بود.
وی به اجرای چند پروژه عمرانی از محل زکات اشاره و بیان کرد: سال گذشته 108 میلیون تومان از کل زکات جمع آوری شده صرف اجرای چهار پروژه عمرانی و 168 میلیون تومان نیز برای محرومان هزینه شد.
اربابی همچنین از کمک یک میلیارد و 110 میلیون تومانی مردم شهرستان سرایان در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: این کمک ها در قالب طرح های مختلف ماه رمضان جمع آوری شده است.
وی با اشاره به جذب 80 حامی در شب های قدر اظهار داشت: این حامیان به واسطه نمایندگانی که در شهرهای تهران، مشهد و بیرجند داشته ایم، فرزندان ایتام و محسنین را کمک می کنند.
وی با بیان اینکه بیماران صعب العلاج شهرستان سرایان از حامی یابی امسال بی بهره بودند گفت: 76بیمار صعب العلاج در این شهرستان وجود دارد که تاکنون 32 حامی برای کمک به این بیماران جذب شده اند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۳۹۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , فطریه