پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی اعلام کرد:

ویژه برنامه های شبکه خاوران برای عید سعید فطر

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: صدا و سیمای خراسان جنوبی برنامه‌هایی را برای عید سعید فطر تدارک دیده است.
ویژه برنامه های شبکه خاوران برای عید سعید فطر
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، علیرضا آیینه دار، امروز(24 خرداد)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید سعید فطر شبکه استانی خاوران ویژه برنامه‌های مفرحی را تدارک دیده است.
وی افزود: ویژه برنامه " صبح خاوران " ویژه عید فطر در دو قسمت 90 دقیقه‌ای روزهای جمعه و شنبه 25 و 26 خرداد ماه جاری از شبکه خاوران به روی آنتن می‌رود.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: تهیه کنندگی این ویژه برنامه بر عهده غلامرضا شاهانی و کارگردانی آن بر عهده امید واحدی فر و سید علی اصغر طهماسبی است.
آیینه دار با بیان اینکه رویکرد برنامه اثرگذاری بر رفتار اجتماعی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه است، تصریح کرد: آیتم‌های زنده برنامه شامل؛ پخش موسیقی زنده، حضور کارشناس تغذیه،کارشناس مذهبی،کارشناس فرهنگ عامه و کارشناس پلیس راهور است.
وی با بیان اینکه طرز غزل،گزارش مردمی، قاب شما، نماهنگ، حدیث روز و معرفی شهید نیز از جمله آیتم‌های ضبطی برنامه خواهد بود، اظهار کرد: ویژه برنامه " عید مهربانی " نیز از سیمای خاوران با تهیه کنندگی و کارگردانی احمد نیک فرجام با رویکرد ماه رمضان ،ماه مهربانی، ایثار،گره گشایی از کار دیگران و کمک به نیازمندان به مدت 60 دقیقه در دو قسمت در شب‌های جمعه و شنبه 25 و 26 خرداد ماه جاری به روی آنتن می‌رود.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه کارگردان تلویزیونی این برنامه امین کاشرفی است، افزود: ویژه برنامه " سفره قندی " با موضوع  شاد زیستن،    26 خردادماه با حضور  دکتر بهنام فر؛کارشناس آداب و رسوم و سنن اعیاد اسلامی و خانم پوریانژاد؛ کارشناس شیرینی پزی از شبکه خاوران پخش می‌شود .
آیینه دار ادامه داد: در این ویژه برنامه علاوه بر بخش کارشناسی و پلاتوی مجری، آیتم‌های نماهنگ، وله‌ها و گزارش تبریک مردم نیز به مناسبت می پردازند.
وی با اشاره به اینکه همچنین در برنامه‌ای با عنوان " سخنرانی‌ها " نیز خطبه‌های نماز عید فطر در شهرستان بیرجند ضبط می‌شود، تصریح کرد: ویژه برنامه عصرگاهی با عنوان " عید آسمانی " از رادیو خراسان جنوبی به مدت 120 دقیقه به طور زنده در عصر روز عید فطر و عصر روز پس از آن بصورت اجرای مشترک بین استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از ساعت 17:30 تا 19:30به روی آنتن می‌رود.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی   با بیان اینکه نوکندی از گویندگان استان سیستان و بلوچستان مهمان این برنامه خواهد بود، افزود: تهیه کنندگی برنامه بر عهده  مهدی امیرآبادی زاده است.
آیینه دار ادامه داد: ویژه برنامه " عید آسمانی " به موضوعاتی مانند سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس و تمرین عفو و بخشودگی، پایان قهر و آشتی، از سرگیری روابط دوستانه، بخشش در گذشتگان و جبران حق الناس می‌پردازد.
وی اظهار کرد: آیتم‌های برنامه شامل آرم برنامه،کارشناسی،گزارش،گزارش شهرستان‌ها، نمایش، موسیقی، بسته‌های صوتی تبریک مردم، سرود و ترانه، مسابقه، تلفن‌ها و پیامک مخاطبان و ارتباط با استان‌های دیگر است.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی   بیان کرد: برنامه " عطر اجابت " نیز با اجرای مشترک در صبح روز عید فطر و صبح روز بعد 25  و 26 خرداد ماه جاری از ساعت 10 تا 12 به مدت 120 دقیقه به طور زنده پخش می‌شود که تهیه کنندگی این برنامه بر عهده احمد حسینی است.
آیینه دار با بیان اینکه هدف و رویکرد اصلی برنامه حفظ ثمرات و دستاوردهای ماه مبارک رمضان در طول سال است، تصریح کرد: این برنامه تلاش می‌کند در فضایی شاد و مفرح، لحظات معنوی و نشاط آوری را در روز عید فطر و روز تعطیل پس از آن برای مخاطبان فراهم آورد.
وی بیان کرد: در این برنامه به موضوعاتی از جمله سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس، تمرین عفو و بخشودگی، آشتی کردن، از سرگیری روابط دوستانه و بخشش در گذشتگان پرداخته می‌شود.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی اظهار کرد: آیتم‌های برنامه شامل آرم برنامه،کارشناسی، نمایش،گزارش، سرود و ترانه، تلفن‌ها و پیامک، بسته‌های صوتی، ارتباط تلفنی با معاون فرهنگی آستان مقدس حسین ابن موسی الکاظم(ع) در مورد برنامه‌های این مکان مذهبی در این ایام، پخش پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر،گزارش شهرستان‌ها و ارتباط با استان‌های دیگر است.
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عیدفطر , صدا و سیما