پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴
مدیر کل جهاد کشاورزی درمیان خبرداد:

بهره‌برداری از 17 طرح کشاورزی درمیان آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی (21 تا 27 خرداد) بهره‌ برداری از 17 طرح کشاورزی این شهرستان با اعتبار 12 میلیارد و 985 میلیون ریال آغاز شد.
بهره‌برداری از 17 طرح کشاورزی درمیان آغاز شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، وحید ضیائیان احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در مجموع یک هزار و 791 نفر در 22 روستا از مزایای این طرح ها برخوردار شدند و اشتغال 17 نفر تثبیت شد.
وی اجرای طرحهای آبیاری کم فشار و تحت فشار، احیا و مرمت قنوات، طرح کشت نشایی چغندرقند و احداث آبشخور دامی را از مهمترین این طرح ها ذکر کرد.
وی همچنین از خشک شدن ناگهانی تعدادی از درختان زرشک در سطح شهرستان خبر داد و گفت: با بازدیدهای کارشناسان این مدیریت و بررسی های میدانی و نمونه برداری و آسیب شنایی آزمایشگاهی مشخص شد که تجمع نمک و مسمومیت شوری عامل اصلی خشکیدگی ناگهانی درختان زرشک بوده است.
ضیائیان احمدی از کشاورزان خواست برای رفع این مشکل علاوه بر آبیاری سنگین از ضد شوری حاوی گوگرد استفاده کنند.
وی بیان کرد: امسال با اطلاع رسانی گسترده بین کشاورزان و کانون کوبی به موقع توسط کارشناسان شبکه مراقبت بیماری زرده گندم در شهرستان مهار شد.
وی اضافه کرد: بیماری زرده گندم، یک بیماری قارچی است که با شروع بارندگی های بهاره و بالا رفتن رطوبت و دما در مزارع گندم بویژه در مناطقی که گندم ها عارضه ورس و خوابیدگی داشته باشند و رقم محلی گندم هم کشت شده باشد، شیوع پیدا می‌کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۳۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , جهاد کشاورزی