پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۰
رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت:

هدررفت آب در شبکه‌های آبرسانی روستایی خراسان جنوبی ۳۵ درصد است

رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: هدر رفت آب در شبکه‌های آبرسانی روستایی استان حدود ۳۵ درصد است.
هدررفت آب در شبکه‌های آبرسانی روستایی خراسان جنوبی ۳۵ درصد است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، محسن عزیزی صبح امروز در نشست معاونان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی اظهار داشت: صیانت و حفاظت از منابع ارزشمند آبی که در شرایط بحرانی قرار دارند از مهمترین و اولویت‌دارترین اهداف شرکت‌ آب و فاضلاب است.
وی گفت: از آنجاکه استان خراسان جنوبی در جمع کم آب‌ترین مناطق کشور است کنترل و کاهش هدررفت آب بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به محدودیت ذخایر آبی کشور بیان کرد: مدیریت داشته‌ها و توجه به مصرف بهینه در کشور بسیار ارزشمند است و باید تمامی فعالیت‌های مرتبط در این راستا تبین و مورد توجه قرار گیرد.
عزیزی عنوان کرد: در نیمه دوم سال گذشته توجه به اتلاف آب در شبکه‌های آبرسانی وارد مرحله جدیدی از اجرا شد به طوری که به میزان 11 لیتر بر ثانیه در عملیات نشت‌یابی مورد اصلاح قرار گرفت.
وی تصریح کرد: این میزان در سه ماهه پایانی سال و در قالب 27 مورد نشت یابی صورت گرفته که شهرستان بشرویه با 3.7 لیتر بر ثانیه بیشترین میزان کشف نشتی را داشته است.
رئیس اداره آب بدون درآمد آبفار خراسان جنوبی افزود: شهرستان‌های طبس، بیرجند، خوسف و قاین نیز از جمله شهرستان‌هایی بودند که سال گذشته مورد اقدامات نشت‌یابی قرار گرفتند.
عزیزی بیان کرد: کشف 38 مورد نشتی به میزان 15 لیتر برثانیه در دو ماهه نخست امسال در شبکه‌های توزیع روستایی استان از اقدامات این شرکت در راستای جلوگیری از اتلاف و هدر رفت آب در شبکه‌ها است.
وی با اشاره به اینکه هدررفت آب در شبکه‌های آبرسانی روستایی استان خراسان جنوبی حدود 35 درصد است گفت: امیدواریم با جذب اعتبارات کافی برای اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده بتوانیم به میزان قابل توجهی از هدر رفت آب کاسته و در صیانت از منابع محدود آبی استان و کشورمان سهیم باشیم.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۴۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آب , شرکت آب و فاضلاب