شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱
معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی:

۸۰ اثر از معلولان به جشنواره هنرهای تجسمی خراسان جنوبی راه یافت

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی گفت: ۸۰ اثر از معلولان پنج استان کشور برای هنرهای تجسمی استان راه یافت.
۸۰ اثر از معلولان به جشنواره هنرهای تجسمی خراسان جنوبی راه یافت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، جمیله رضا زاده صبح شنبه در شورای شهر بیرجند بیان کرد: در راستای اشتغالزایی معلولان طرحی به شهرداری ارائه شده است.
وی با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح «کافه هنر» ویژه معلولان در خراسان جنوبی ایجاد می شود، گفت: این طرح برای اولین بار  در کشور، مرداد ماه سال جاری در خراسان جنوبی اجرایی می شود.
رضازاده بیان کرد: کافه هنر از بخش های مختلفی مانند فروش آثار هنری معلولان، کافی شاپ و اجرای هنرهای مختلف معلولان ایجاد می شود.
معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه اعتبارات لازم برای ایجاد این کافه هنر اخذ شده است، افزو: همچنین اعتباراتی از طریق کارفرمایی برای حقوق معلولانی که به کارگیری می شوند، اخذ شده است.
وی از اجرای جشنواره هنرهای تجسمی در مرداد ماه خبر داد و گفت: تاکنون آموزش های برای پویایی و ماندگاری این جشنواره برگزار شده است.
رضازاده با بیان اینکه ۲۰۰ اثر از معلولان به این جشنواره ارسال شده است، گفت: از این تعداد ۸۰ کار انتخاب شده و به ۱۰ اثر برتر تجلیل می شود.
بنا به گفته معاون توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی، اختتامیه این جشنواره در دوم یا سوم مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.
وی با بیان اینکه اجرای این برنامه ها نقش شایسته ای در فروش تولیدات معلولان دارد، اظهار کرد: آثار این قشر طی دوره برگزاری جشنواره بر دیوار و اطراف هتل سپهر بیرجند جانمایی می شود.
مقرر شد کافه هنر ویژه معلولان در پاک خانواده بیرجند ایجاد شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۸۶۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , بهزیستی