شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت:

400 همایش ورزش همگانی در خراسان جنوبی برگزار می شود

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: هدف گذاری این اداره کل در سال جاری برگزاری 400 همایش ورزش همگانی است که در صورت تحقق از رشد 27 درصدی در این حوزه برخوردار خواهیم شد.
400 همایش ورزش همگانی در خراسان جنوبی برگزار می شود
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، مهران سرپرست روز شنبه در جلسه مجمع سالیانه هیات ورزش های جانبازان و معلولین خراسان جنوبی افزود: 250 همایش ورزش همگانی سال 1395 در استان برگزار شد که این تعداد در سال 97 به 291 مورد رسیده است.
وی اظهار داشت: نگاه ما در حوزه حاکمیت توزیع متوازن از طریق توسعه ورزش همگانی است که این 400 همایش باید بر اساس جمعیت به شکل متوازن در استان برگزار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از مشکلات موجود در استان این است که همکاران در ستاد مرکزی اداره کل ورزش و جوانان دیدگاه شهرستانی دارند و هنوز به نگاه اداری استانی نرسیده اند و این سیاست باید در هیات های ورزشی رعایت شود.
سرپرست گفت: هیات های شهرستانی باید از منابع اعتباری برخوردار باشد و با ساز و کاری که پیش بینی شده این مهم محقق می شود.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: مبنای تخصیص اعتبارات به هیات های ورزشی بر اساس نظام نامه ارزیابی ابلاغی است.
وی اظهار داشت: هیچ مولفه اجتماعی جامع تر و کامل تر از ورزش نیست و ورزش به واسطه زبان و ادبیات بین المللی که دارد و در فرهنگ و ساختار اداری ما قابل اجراست و سهل الوصول ترین وسیله برای توسعه فرهنگ عمومی است.
وی تصریح کرد: ورزش پدیده ای است که این قابلیت را دارد که میلیون ها نفر را پای تلویزیون بکشاند و جمعیت زیادی را در بحث غنی سازی اوقات فراغت داشته باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: نگاه حاکیمت به مقوله ورزش نگاهی ویژه است، مقام معظم رهبری هم توجه ویژه به ورزش دارند.
سرپرست گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان هم راستا با برنامه ششم تدوین اسناد توسعه است یعنی برای اینکه بتوانیم از منابع و ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم چاره ای به جز داشتن برنامه نداریم تا با آن برنامه به اهداف خود برسیم.
وی اظهار داشت: شاخص های ارزیابی و عملکرد در پنج سال اخیر در خراسان جنوبی به شکلی است که همیشه در رتبه های 28 و 29 بوده ایم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه 14 سال از شکل گیری استان می گذرد، نیاز به یک تکان اساسی داریم.
سرپرست ادامه داد: همکاران ما در این اداره کل در گذشته از منابع موجود و ظرفیت ها به خوبی استفاده کرده اند، هم اکنون برای ارتقای جایگاه کمی خود نیاز به اقدام هوشمندانه و هدفمند تر به دور از موازی کاری هستیم.
وی اضافه کرد: در حوزه سخت افزاری در خراسان جنوبی امکانات و ظرفیت هایی در حوزه منابع انسانی و کارشناس استعداد هایی وجود دارد که با یک سازماندهی خوب می توان از این ظرفیت ها استفاده کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: سیاست ما این است که بتوانیم اسناد توسعه را هم حوزه جوانان و هم در بخش ورزش داشته باشیم.
سرپرست افزود: سند توسعه ورزش و جوانان استان به مرحله بارگذاری رسیده و به ما برنامه ای مشخص در خصوص خراسان جنوبی ارائه می دهد که مثلا در سال 1395، این استان در چه وضعیتی بوده و در پایان برنامه ششم در حوزه شاخص های ساختاری و عملکردی باید به چه عددی برسد.
وی اظهار داشت: هر شهرستان به تفکیک برنامه سالیانه سند خود را دارد، این برنامه در 2 بخش باید هویت اجرایی بگیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: بخش نخست بیشتر مربوط به حوزه های سیاست گذاری و نظارت و برنامه ریزی در ستاد اداره کل و شهرستان هاست و بخش اجرایی آن مربوط به هیات های ورزشی است.
رییس هیات ورزش های جانبازان و معلولان خراسان جنوبی نیز گفت: در تقویم ورزشی کلی رشته های دو و میدانی، تنیس روی میز، شنا، فوتبال هفت نفره، والیبال نشسته، تیراندازی، بسکتبال، بدمینتون و تیر و کمان را در نظر گرفته ایم.
مهدی شریعتی فر افزود: در تقویم ورزشی 29 درصد مربوط به آقایان، 10 درصد مربوط به بانوان، ورزش همگانی 26 درصد، لوازم و تجهیزات ورزشی 6.32 درصد، توسعه ورزشی شهرستان ها 11 درصد و بقیه امور فرهنگی و آموزشی 18 درصد اختصاص یافته است.
وی اظهار داشت: در سه ماه ابتدای سال جاری تیم بوچیا آقایان به مسابقات قهرمانی کشوری و کسب مقام سوم بوچیا توسط حسین قنبری، حضور جوان تیم بوچیای استان به عنوان جوان ترین تیم مسابقات، تیم دو و میدانی آقایان به مسابقات کشوری اعزام و مقام سوم کسب شد.
وی یادآور شد: برگزاری کارگاه دانش افزایی رئیس هیات های ورزشی استان بر مبنای دانایی محوری با حضور مسئولان استان برگزار شده است.
رییس هیات ورزش های جانبازان و معلولان خراسان جنوبی بیان کرد: تقویم ورزشی سال 1397 را برای همه شهرستان ها ارسال کردیم و با حضور ورزشکاران، مربیان و داوران در سطح استان اجرایی می شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۰۹۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , همایش , ورزش