يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸
اخبار ورزشی ۱۷ تیرماه

کسب نشان برنز دارتر خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی کشور/ گذر نخل طلایی طبس از سد تربیت مشهد

شیما کیانوش با گردن آویز برنز بر سکوی سوم مسابقات دارت آزاد قهرمانی کشور ایستاد و در مسابقات لیگ فوتسال نوجوانان مناطق کشور تیم نخل طلایی طبس گلشن در زابل از سد تربیت مشهد گذشت.
کسب نشان برنز دارتر خراسان‌جنوبی در مسابقات قهرمانی کشور/ گذر نخل طلایی طبس از سد تربیت مشهد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان دارت خراسان‌جنوبی در مسابقات دارت آزاد قهرمانی کشور خوش درخشیدند.
 این ماراتن ملی با رویارویی ۱۳۰ دارتر برتر آقا و خانم رده‌های سنی آزاد ۳۱ استان کشور در شهر تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی برگزار شد.
در مرحله نخست مسابقات آزاد دارت قهرمانی کشور  شیما کیانوش و علیرضا محمدزاده از خراسان‌جنوبی هماورد برترین‌های ایران شدند.
شیما کیانوش با گردن‌آویز برنز برسکوی سوم رقابت‌ها ایستاد و علیرضا محمدزاده پس از پیروزی در دور گروهی و صعود به مراحل بالاتر  در مرحله نیمه‌نهایی مغلوب حریفان شد و از دور مسابقات دارت آزاد قهرمانی کشور خداحافظی کرد.
اخذ مربیگری سطح یک بین‌المللی دو و میدانی‌کاران خراسان‌جنوبی
کلاس مربیگری سطح یک بین‌المللی دو و میدانی کشور با تدریس آنباراسو سوبرامانیام مدرس بین‌المللی کشور مالزی و دکتر پژمان معتمدی به میزبانی تهران در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.
در این دوره آموزشی ۲۴ مربی برتر دو و میدانی استان‌های کشور طی ۱۰ روز با جدیدترین علوم و فنون به صورت تئوری و عملی آشنا شدند که پس از آزمون ۸ نفر موفق به اخذ گواهی مربیگری سطح یک بین‌المللی شدند.
مرجان مردانی و صابر صادقی نماینده‌های خراسان‌جنوبی در دوره مربیگری سطح یک بین المللی دو و میدانی بودند که با موفقیت جواز حضور در level بعدی را کسب نمودند.
معرفی برترین‌های مسابقات قهرمانی تکواندو بانوان خراسان‌جنوبی
مسابقات قهرمانی تکواندو بانوان خراسان‌جنوبی انتخابی اعزام به رقابت‌های کشوری برگزار شد.
در این ماراتن استانی  تعداد ۱۵۰ هوگوپوش دختر رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان ۱۱ شهرستان در خانه تکواندو بیرجند توان فنی خود را در مقابل حریفان محک زدند.
نسترن سعیدی‌نیا، ریحانه دستگردی، زکیه کوهستانی، سمیرا عبدالهی، ریحانه سلیمانی، فاطمه شمس‌آبادی، منوره مسینایی‌نژاد و حدیث صفرزاده حائز رتبه‌های برتر اوزان مختلف رده‌ سنی نونهالان این دوره از رقابت‌ها شدند.
بهاره چاجی، راضیه دستگردی، مهتاب سعیدی، الهه گرمی، مهتاب مودی و زینب شهاب‌آبادی بر سکوی قهرمانی اوزان رده نوجوانان تکواندو خراسان‌جنوبی ایستادند.
کوثر رنجبر، حمیده طحان، رقیه روایتی، محدثه شخمگر سکوی نخست اوزان متنوع رده سنی جوانان این دوره از مسابقات را کسب کردند.
گفتنی است؛ مقام‌آوران رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان مسابقات قهرمانی تکواندو بانوان خراسان‌جنوبی به منظور آمادگی لازم برای شرکت در رقابت‌های کشور به اردوی استانی دعوت شدند.
یگانه آبی و کیانا مهدوی‌راد در رده سنی نوباوگان، فاطمه جوهر و پونه عجم در رده سنی خردسالان، فاطمه کدخدایی، مهلا جوهر، یگانه وحیدنیا و نفیسه آذری در رده سنی نونهالان، بهاره چاجی، حنانه پیشنهاد، فاطمه رضایی، الهه اسحاقی و مهتاب مودی در رده سنی نوجوانان و مهدیه کوهی‌نژاد به عنوان فنی‌ترین تکواندوکارهای این دوره از مسابقات معرفی شدند.
بام ایران زیر پای جوانان خراسان‌جنوبی
 سه جوان کرغندی بخش نیمبلوک شهرستان قاینات بام ایران را فتح می‌کنند.
مالک خیاطی، سعید سالاری و مهدی دشتبان از طرف نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان با شعار "کتاب بر فراز ابرها" صعود خود به قله ۵ هزار و ۶۱۰ متری قله دماوند را آغاز کردند.
گذر نخل طلایی طبس از سد تربیت مشهد
مسابقات قهرمانی گروه اول لیگ فوتسال نوجوانان مناطق کشور به میزبانی سیستان و بلوچستان در شهر زابل در حال برگزاری است.
در این رقابت‌ها تیم‌های فوتسال نخل طلایی طبس خراسان‌جنوبی، زابل سیستان و بلوچستان، تربیت مشهد، فریمان خراسان‌رضوی و المهدی انار کرمان از روز گذشته تا ۲۲ تیرماه به صورت دوره‌ای به مصاف هم می‌روند.
نماینده خراسان‌جنوبی در نخستین دور از مسابقات فوتسال نونهالان مناطق کشور در مقابل نماینده خراسان‌رضوی به میدان رفت و در پایان تیم نخل طلایی طبس با نتیجه ۳ بر ۲ فوتسال تربیت مشهد را شکست داد.
 گفتنی است، تیم‌های اول و دوم این رقابت‌ها به دور دوم مسابقات قهرمانی فوتسال نوجوانان کشور صعود می‌کنند.


 انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۱۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دارت , تکواندو