چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸

انتظارات از ایمیدرو و ایدرو در خراسان جنوبی بیش از گذشته است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه هیچ اتفاقی در زمینه انتقال آب از دریای عمان نیفتاده است گفت: انتظارت از ایمیدرو و ایدرو بیش از اینهاست و این دو می‌توانند در بخش معادن سرمایه‌گذاری کنند امام هنوز اقدامی نشده است.
انتظارات از ایمیدرو و ایدرو در خراسان جنوبی بیش از گذشته است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی اظهار داشت: در زمینه پروژه انتقال آب به خراسان جنوبی پیگیری‌های زیادی داشتیم و در دیدارهای مختلف با وزیر نیرو و نطق در مجلس بارها این موضوع مطرح شده است اما به صورت عملیاتی اتفاق خاصی صورت نگرفته است.
وی افزود: انتقال آب به سه استان خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان مطرح بود و در این راستا نمایندگان و استانداران این سه استان با محوریت خراسان رضوی پیگیر هستند. 
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برای پروژه انتقال آب اعتبار بسیار زیادی نبوده است که قطعاً این اعتبار نیازمند ورود بخش خصوصی و یا فاینانس است چون بودجه اعتبارات دولتی این امر را کفاف نمی‌کند.
عبادی افزود: نقدینگی فراوان در دست مردم است و دولت برای طرح‌های ناتمام نقدینگی بازار سکه ارز را کم کند تا مشکلات اعتباری انجام شود و در حال حاضر از نظر اجرایی شدن در زمینه انتقال آب تفاوتی بین سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی دیده نمی‌شود. 
وی در زمینه ایمیدرو و ایدرو افزود: ایدرو سرمایه‌گذاری خاصی تاکنون در استان خراسان جنوبی نداشته و دو بار با ایدرو دیدار انجام شده و مجوز برای 5 کارخانه اخذ شده که سرمایه‌گذاری ایدرو 49 درصد و مابقی 51 درصد است و باید بخش خصوصی پای کار باشد و پیگیری‌های زیادی انجام شده اما هنوز اتفاقی رخ نداده است. 
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در زمینه اقدامات ایمیدرو هم پیگیری‌ها انجام شده اما هنوز آبی از این دو برای مردم استان خراسان جنوبی گرم نشده است در حالی که این دو می‌توانند در بخش معادن استان ورود کنند و انتظار ما هم از ایمیدرو و ایدرو بالاتر از اینها است. 


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , معدن , سرمایه‌گذاری‌