پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند مطرح کرد

نمایشگاه «از حراء تا حرم» اثرگذارترین و مهم‌ترین برنامه‌کنگره / ضرورت تبیین مسائل و مشکلات

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند نمایشگاه «از حراء تا حرم» را یکی اثرگذارترین و مهم‌ترین برنامه‌های کنگره دانست گفت: نمایشگاه مذکور یک کار فرهنگی و اثرگذار برای نسل امروزی است که همزمان با برگزاری کنگره شهدا در نیمه دوم امسال برپا می‌شود.
نمایشگاه «از حراء تا حرم» اثرگذارترین و مهم‌ترین برنامه‌کنگره / ضرورت تبیین مسائل و مشکلات
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی صادق‌احمدی ظهر امروز در سومین ستاد شهرستانی کنگره سرداران، امیران و دو هزار شهید خراسان‌جنوبی، نمایشگاه «از حراء تا حرم» را یکی اثرگذارترین و مهم‌ترین برنامه‌های کنگره دانست و بیان داشت: نمایشگاه مذکور یک کار فرهنگی و اثرگذار برای نسل امروزی است که همزمان با برگزاری کنگره شهدا در نیمه دوم امسال برپا می‌شود.
مهم‌ترین نیاز جوانان؛ دشمن‌شناسی و استکبارستیزی
وی دشمن‌شناسی و استکبارستیزی را از نیازهای جوانان ذکر کرد و گفت: باید همه مسؤولان در حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان و نسل آینده جامعه تلاش کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه نمایشگاه «از حراء تا حرم» در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع احداث می‌شود به بخش‌های نمایشگاه اشاره کرد و گفت: شروع نمایشگاه از غار حراء و بعثت پیامبر(ص)، فتح مکه، خانه خدا، شکستن بت‌ها، واقعه غدیرخم، ابلاغ ولایت حضرت علی(ع) به پیامبر(ص) و خطبه‌خوانی غدیر، صحنه‌های دفاع مقدس، بمباران شهرها، رنج و اسارت رزمندگان، پیاده‌روی اربعین و غیره خواهد بود.
صادق‌احمدی به فعالیت بیش از یک هزار نفر از ابتدای عملیات عمرانی نمایشگاه در قالب تیم‌های مختلف اشاره و تبیین کرد: نیازمند همراهی و همکاری ادارات هستیم چراکه دیگر زمانی برای توقف مصالح و امکانات نداریم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین نوفرستی کنگره ملی شهدا را یکی از کارهای مهم فرهنگی در استان دانست و با بیان اینکه دفاع مقدس سند افتخار ملت ایران است، اعلام کرد: قطعاً آینده از آن مکتب ناب محمدی است.
قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی تمام توان خود را جهت نابودی جمهوری اسلامی به کار گرفته و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
کاری درخور شأن شهدا اجرا کنیم
نوفرستی اعلام کرد: باید با همت و تلاش دست‌اندرکاران مربوطه بتوانیم این حرکت عظیم فرهنگی را به‌عنوان یک فرصت و با نگاه قرآنی و خور شأن شهدا اجرا کنیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.
وی تأکید کرد: باید با تمام توان خود را در راستای دفاع از اسلام و مقابله با جریاناتی که با تمام توان در راه نابودی جمهوری اسلامی کار می‌کنند، به کار گیریم.
لزوم برقراری ارتباط با سازمان‌ها و صنوف جهت رفع نیازمندی‌ها
فرماندار بیرجند با بیان اینکه باید در جهت تأمین نیازمندی‌های نمایشگاه «از حراء تا حرم» با صنوف و سازمان‌های مربوطه ارتباط برقرار شود، بیان داشت: باید با یک تعامل سازنده با نهادهای مربوطه راه و روش سازمانی مناسب را جهت رفع نیازمندی‌ها پیدا کنند.
علی ناصری با اعلام اینکه جلسات ستاد شهرستانی کنگره ملی شهدا باید ظرف هر دو هفته یک بار برگزار شود، مطرح کرد: کمیته‌های مربوطه باید ضمن پیگیری مسائل مطرح شده صورت‌جلسه مربوطه را به دبیرخانه ستاد ارسال کنند.
ضرورت تبیین مسائل و مشکلات
وی خطاب به کمیته‌های ستاد متذکر شد: باید مسائل و مشکلات موجود را بیان کنند چراکه زمان برگزاری کنگره فرصتی برای چاره‌اندیشی و رفع نواقص نخواهد بود.
فرماندار بیرجند برگزاری کنگره ملی شهدا را یک برنامه خارق‌العاده در مجموعه‌های اداری دانست و مطرح کرد: تمام کمیته‌های استانی و اجلاسیه‌ها نیازمندی‌های خود را به انضمام تفاهم‌نامه‌های مالی که با ادارات بسته‌اند را تهیه و جهت پیگیری و اجرا به دبیرخانه ستاد ارسال کنند تا اقدامات اجرا و پیگیری آن انجام شود.
جابجایی دانش‌آموزان؛ نیازمند 150 دستگاه اتوبوس
محمدرضا ضیائی مدیر آموزش‌وپرورش بیرجند به برگزاری جلسات کمیته دانش‌آموزان و فرهنگیان اشاره کرد و گفت: همچنین مدیران مدارس شاخص شهرستان را دعوت کردیم و نیازمندی‌های مربوطه را به آن‌ها اعلام کردیم.
وی مهم‌ترین دغدغه آموزش‌وپرورش را در خصوص جابجایی دانش‌آموزان در اجلاسیه دانش‌آموزی که در 22 مهرماه برگزار می‌شود دانست و گفت: حدود 7 هزار دانش‌آموز در این اجلاسیه حضور خواهند داشت که نیازمند 150 دستگاه اتوبوس جهت جابجایی این دانش‌آموزان هستیم و باید تدابیری در این راستا اتخاذ شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , سپاه