پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷
مسئول آبفای روستایی شهرستان خوسف گفت:

کمبود اعتبارات مانع آبرسانی به روستاهای ۳۰ خانوار جمعیت در خوسف شد

مسئول آبفای روستایی شهرستان خوسف گفت: اولویت آبرسانی روستاهای بالای ۲۰ خانوار است اما در حال حاضر روستاهای با ۳۰ خانوار جمعیت وجود دارد که آبرسانی نشده است.
کمبود اعتبارات مانع آبرسانی به روستاهای ۳۰ خانوار جمعیت در خوسف شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، "همچ" روستای در 54 کیلومتری مرکز شهرستان خوسف با 25 خانوار است که نبود شبکه آبرسانی و آبرسانی سیار مشکلاتی را برای اهالی روستا ایجاد کرده است.
برای دقایقی پای درد دل دهیار روستا نشستیم او می‌گفت از نامه نگاری خسته شده‌ایم و به هر اداره و مسئولی مراجعه می‌کنیم از نبود بودجه حرف می‌زند ظاهرا خشکسالی‌ها بر روی بودجه هم تأثیرش را گذاشته است.
خداد شاهبیکی ادامه داد: باتوجه به اینکه در این روستا شبکه آبرسانی وجود ندارد و مردم از آب قنات استفاده می‌کنند و خشکسالی باعث کم شدن آب قنات شده است در روستا کسانی که از قنات شریک نباشند حق استفاده از آب را ندارندو تاکنون اختلافات در روستا مدیریت شده است و اگر اینگونه خشکسالی و نبود آب ادامه پیدا کند دردسر ساز خواهد شد که از مسئولین تقاضا داریم قبل از اینکه به بحران تبدیل شود چاره‌ای بیاندیشند.
مسئول آبفای روستایی شهرستان  خوسف نیز در این زمینه گفت: اولویت برای آبرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت است و در حال حاضر روستاهای با30 خانوار جمعیت وجود دارد که به دلیل نبود بودجه آبرسانی نشده است.
بهالگردی گفت: با توجه به تخصیص کم بودجه اجازه تعریف پروژه جدیدی را نداریم و بودجه اداره صرف تعمیر و نگهداری شبکه‌های آب روستایی می‌شود.
وی گفت: به زودی برای برطرف شدن مشکلات روستای فوق یک تانکر تامین و به صورت سیار آبرسانی انجام خواهد شد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خوسف , آبرسانی