جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹
امام جمعه موقت بیرجند:

مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور نقدینگی افسارگسیخته است/ جهان تنها آمریکا و اروپا نیست

امام‌جمعه موقت بیرجند گفت: امروز مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور نقدینگی افسارگسیخته بوده و اقلیتی اندک با وام‌ها و خرید و فروش ارز بی‌حساب‌وکتاب نقدینگی کشور را در اختیار گرفته‌اند که این افراد کشور را اداره و قیمت سکه و ارز را تعیین می‌کنند.
مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور نقدینگی افسارگسیخته است/ جهان تنها آمریکا و اروپا نیست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌و المسلمین محمد مختاری ظهر امروز در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی این هفته، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای زندگی انسان دین و به طور کلی آموزه‌های دینی است.
وی افزود: اگر بخواهیم به ضرورت دین پی ببریم باید به فلسفه دین پی ببریم و اگر بخواهیم به فلسفه دین نیز پی ببریم باید انسان را بشناسیم.
 وجدان و فطرت انسان واقعی بیدار است
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ویژگی‌های انسان بیدار، عنوان داشت: انسان واقعی کسی است که عقل، وجدان و فطرت او بیدار باشد.
مختاری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین حقایق غیبی و نامحسوس عالم حقیقت توحید است، تصریح کرد: حقیقت توحید حقیقتی است که برای عقل، وجدان و فطرتی که هوشیار و بیدار باشد از بدیهی‌ترین حقیقت‌ها است چرا که هزاران نشانه برای وجود خداوند متعال در زمین و زمان پدیدار است.
وی ادامه داد: برای انسان بیدار رضای خداوند مهم‌ترین موضوع و خشم خداوند بدترین مسئله است.
امام‌جمعه موقت بیرجند اضافه کرد: برای انسان بیدار نه‌تنها بندگی خداوند در نظر و اعتقاد باید نشان داده شود بلکه باید در رفتار عمل نیز نمایان بوده و سبک زندگی فرهنگی و اجتماعی وی همه باید خدامحور باشد.
مختاری افزود: هر چه بیداری انسان بیشتر، انسانیتش بیشتر و هر چقدر انسانیتش بیشتر بندگیش نسبت به خداوند بیشتر می‌گردد.
استحکام زندگی خانوادگی در گرو عفاف و حجاب است
وی با اشاره به اینکه در این هفته مناسبت روز دختر را در پیش داریم، عنوان داشت: همه دختران مؤمن و عزیز کشورمان باید باور کنند حرمت و شخصیت فردی آن‌ها، استحکام زندگی خانوادگیشان و سلامت زندگی اجتماعی آن‌ها در گروه عفاف و حجاب است.
فرهنگ غرب سعی کرد زنان را استثمار کند
امام‌جمعه موقت بیرجند ادامه داد: بی‌بندوباری و بی‌عفتی یک نوع استعمار است، بنابراین بیشترین آسیب از بی‌بندوباری را جامعه زنان می‌بینند که اسلام با آن مبارزه می‌کند تا شخصیت زنان حفظ شود، اما فرهنگ غرب سعی کرد زنان را استثمار کند تا تبدیل به آلت دست برای مردان شوند که اسلام جلوی این بی‌بندوباری را می‌گیرد تا زن و مرد فراتر از غرایز جنسی به رشد و تعالی انسانی برسند که باید قدر این فرهنگ اسلامی را بدانیم.
شورای نگهبان هدف حملات ناجوانمردانه مغرضان
مختاری دومین مناسبت این هفته را تأسیس نهاد مقدس شورای نگهبان عنوان کرد و افزود: شورای نگهبان از اصیل‌ترین و ارزشمندترین نهادهای نظام مقدس اسلامی بوده که دشمنان مغرض حملات ناجوانمردانه‌ای به این نهاد مقدس می‌کنند که باید اعضای شورای نگهبان بدانند که اگر به وظیفه شرعی و واقعی خود که دفاع از اسلام و قانون اساسی است ادامه دهند خداوند و این ملت شهیدپرور همراهشان خواهد بود.
وی به مناسبت روز گفت‌وگوی سازنده با جهان اسلام اشاره داشت و یادآور شد: جنگ مربوط به جهان کفر است و اسلام می‌گوید حتی اگر مشرکی هم خواهان گفت‌وگو باشد به او پناه بدهید و گفت‌و‌گو نمایید.
امام‌جمعه موقت بیرجند اضافه کرد: برای تعامل سازنده باید به دو نکته توجه کنیم و آن این است که این گفت‌و‌گو یعنی گفت‌وگوی برابر که دو طرف حقوق متقابل یکدیگر را به رسمیت شناخته و برای تضمین و منافع مشترک گفت‌وگو می‌کنند که این ارزشمند است.
مختاری اضافه کرد: اما اگر یک‌طرف خود را کدخدا و طرف دیگر را به رسمیت نمی‌شناسد این گفتگو یک گفت‌وگوی سازنده نیست چراکه یک‌طرف می‌خواهد از این مسئله به‌عنوان یک تاکتیک برای پیشبرد خواسته‌های نامشروع خودش استفاده نماید.
جهان تنها آمریکا و اروپا نیست
وی با بیان اینکه جهان تنها آمریکا و اروپا نبوده و وسیع است، تصریح کرد: اگر دولت و نظام دو کار انجام دهند نیاز به قدرت‌های استکباری نداریم و آن این بوده که با دولت‌های غیرمستکبر دنیا تعامل سازنده و گفت‌وگو داشته باشم و دوم اینکه باطن را درک کنیم.
80 درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم‌های داخلی است
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه 20 درصد مشکلات ما مربوط به خارج و 80 درصد مربوط به تحریم‌های داخلی است، گفت: ظرفیت‌های فراوانی داریم و اگر این تحریم‌های داخلی درست شود مشکلاتمان برطرف می‌گردد.
مختاری با اشاره به اینکه اگر دولت حقوق ملت را برآورده نسازد ملت را تحریم کرده است، یادآور شد: دولت باید بصیرت و تدبیر داشته باشد و به دشمنان با سابقه این ملت اعتماد نکند.
وی با بیان اینکه ملت از دولت انتظار دارد تا متخصصانه کشور را اداره و طرح‌های کارشناسانه و تخصصی بدهد، اضافه کرد: دولت در برنامه‌ها و روند عملیاتی شدن آن‌ها نظارت داشته باشد که این حق مردم است.
مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور نقدینگی افسارگسیخته است
امام‌جمعه موقت بیرجند گفت: امروز مهم‌ترین مشکل اقتصاد کشور نقدینگی افسارگسیخته بوده و اقلیتی اندک با وام‌ها و خرید و فروش ارز بی‌حساب‌وکتاب نقدینگی کشور را در اختیار گرفته‌اند که این افراد کشور را اداره و قیمت سکه و ارز را تعیین می‌کنند.
مختاری با بیان اینکه حق ملت است که دولتش مدیریت جهادی داشته باشد، تصریح کرد: دولت نباید اهل تجملات و تشریفات بوده و سفرهای خارجی و داخلی که فایده‌ای ندارد را با پول بیت‌المال انجام ندهد.
وی ادامه داد: همچنین به دوستان داخلی هشدار می‌دهیم مبادا قصور و غفلت‌های آن‌ها به نظام و انقلاب و خون شهدای ما صدمه بزند و به مسؤولان غافل و نفوذی هرگز اجازه نمی‌دهیم که با نظام و خون شهدای ما بازی کنند.
منافع ملی و دینی بر سیاست‌بازی‌ها مقدم است
امام‌جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: ملت ایران ملتی قوی است اما برخی از ضعف‌ها برای ملت ما مشکل ایجاد کرده و باید هوشیار باشیم و بدانیم که منافع ملی و دینی ما بر سیاست‌بازی‌ها مقدم است.
مختاری خاطرنشان کرد: مشکل وجود دارد ولی راه درمان هم وجود دارد و درد از ما و درمان هم از ما بوده و نباید به هیچ خارجی اجازه دخالت بدهیم.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خطبه , نماز جمعه