جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۶
مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت گفت:

۸۵ هزار زائر امسال برای انجام حج تمتع عازم سرزمین وحی می شوند

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت گفت: ۸۵ هزار زائر امسال از سراسر کشور به منظور انجام حج تمتع به سرزمین وحی مشرف می شوند .
۸۵ هزار زائر امسال برای انجام حج تمتع عازم سرزمین وحی می شوند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، قاسم نصیری ظهر امروز در همایش زائران حج تمتع استان خراسان جنوبی در بیرجند اظهار داشت: امسال  85 هزار و 200 نفر به حج تمتع اعزام می شوند که بیش از 48هزار نفر از این افراد بالای  55سال سن دارند.
وی با بیان اینکه مردم نگران امنیت حج امسال نباشند تصریح کرد: همه جوانب تحت کنترل سفیران و کنسولگری قرار گرفته است،
مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت به زائران توصیه کرد: با صبر وحوصله در این مراسم حضور یابند و قوانین ومقررات کشور میزبان را رعایت کنند.
نصیری افزود: امسال 85 هزار و 200 زائر از سراسر کشور به حج تمتع و سرزمین وحی اعزام می شوند که جمعیت زنان نسبت به مردان بیشتر است
مدیر حج و زیارت استان خراسان جنوبی هم در این همایش گفت: آموختن و اجرای میدانی مناسک حج برای برطرف شدن دغدغه های زائران از اهداف این همایش است.
ابوالفضل نوفرستی اظهار داشت: هر زائر ایرانی نماینده ای از کشور ایران است و باید قوانین  وضوابط کشور میزبان را در این ایام رعایت کند تا با مشکل مواجه نشویم.
وی بیان کرد: حدود سه هزار نفر از زائران خراسان جنوبی از تاریخ 21 تا 23 مرداد ماه به مدت سه روز با 9 پرواز، فرودگاه بین المللی بیرجند را به سمت فرودگاه جده ترک  می کنند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۲۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حج , حج تمتع