شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
حامد حسنی:

بدحجابی برنامه‌ریزی شده

حامد حسنی: بی‌شک یکی از مهم‌ترین و تأثیر گذار‌ترین عوامل شیوه بی‌حجابی در کشور فعالیت‌های دقیق و از پیش طراحی شده بدخواهان نظام و فرهنگ اسلامی است.
بدحجابی برنامه‌ریزی شده
 
بی حجابی یکی از مشکلات و ناهنجاری‌های خطرناک‌ اجتماعی است، که‌ می‌تواند خود زمینه‌ساز و عامل تأثیرگذار در بروز ناهنجاری‌های خطرناک دیگر باشد. ظاهر شدن دخترانی بدون داشتن روسری در خودروهای شخصی در کنار یک راننده مرد، بار دیگر گواه بر فعالیت سازماندهی شده‌ای برای ترویج نوع دیگری از بدحجابی در بین مردم است. از نگاه بعضی پژوهشگران بی‌حجابی پدیده‌ای اجتماعی است که برای جلوگیری از گسترش آن می‌بایست با نگاهی اجتماعی به آن نگریسته شود. در این نوشتار سعی داریم به طور مختصر به بعضی از عوامل شکل‌گیری بی‌حجابی در سطح جامعه و راههای مقابله با آن را مورد بررسی قرار دهیم.
بی‌شک یکی از مهم‌ترین و تأثیر‌گذار‌ترین عوامل شیوه بدحجابی در کشور فعالیت‌های دقیق و از پیش طراحی شده بدخواهان نظام و فرهنگ اسلامی است. از جمله برنامه‌های سردمداران فرهنگ آمریکایی زدودن قداست و ارزش از حجاب و عفاف در جامعه است. هر گاه جامعه مردان و زنان قداست حیا و عفت را زیر پا گذاشتند، وارد شدن در گناهان دیگر نیز کار ساده و راحتی خواهد بود. 
‌طبق مشاهدات بسیاری از افراد که در محدوده برخی خیابان‌های پر‌تردد شهر تهران صورت گرفته است، به تازگی ماشین‌هایی دیده می‌شوند که سرنشین جلوی آن دخترانی هستند که روسری را از سر خود برداشته و کاملا بی‌حجاب شده‌اند و راننده مردی نیز بدون داشتن مقصدی معین در حال چرخاندن این مانکنان در خیابان هستند، که نمونه این خودرو‌ها را می‌توان عصر هنگام در محدوده خیابانی نظیر شریعتی تهران از جنوب به سمت شمال تهران مشاهده کرد.
این نخستین بار نیست که این قبیل پوشش‌های نا‌به‌هنجار توسط مانکن‌هایی در سطح شهر تبلیغ می‌شوند. به عنوان نمونه پوشش ساپورت ‌که نخستین بار توسط دختران مانکن و با حضور در پاساژ‌ها و مراکز خرید در حالی که این نوع پوشش را بر تن داشتند، در میان مردم تبلیغ و شروع به گسترش کرد.
این در حالی بود که قیمت این نوع پوشش در همان زمان نیز بسیار ارزان بوده و در بسیاری از مغازه ها می‌شد آن را با قیمتی نظیر 5 هزارتومان نیز خریداری کرد. اکنون نیز، حضور چنین مانکن‌هایی در داخل ماشین‌هایی که سطح شهر را بدون مقصد خاصی در حال چرخیدن هستند با وجود آنکه علی‌الظاهر هیچ‌گونه سود مادی نیز برای آنان ندارد، نشان‌دهنده آن است که جریانی پشت پرده این قضایا وجود دارد که پله به پله در حال کشاندن بدنه جوان جامعه به سمت بی‌حیایی، بی‌حجابی و بی‌عفتی است و اینکه بعد از گسترش موفق پوشش ساپورت، در حال پیاده‌سازی مرحله بعدی برنامه خود هستند.
در صورت عدم برخورد جدی با این پدیده‌‌ در حال گسترش، به زودی باید شاهد خودرهایی در سطح شهر باشیم که دختران حاضر در آن روسری خود را برداشته و بدون حجاب کامل در حال رانندگی در خیابان‌ها هستند‌.

انتهای‌پیام/2/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۰۱