شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۹
استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد

بایدها و نبایدهای حجاب/ دولت اجازه ورود هر نوع لباسی را به کشور ندهد

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دولت باید فیلتر داشته باشد و اجازه ورود هر نوع لباسی را به کشور ندهد، گفت: متأسفانه در این زمینه کنترلی نداریم و هر نوع لباسی در کشور عرضه می‌شود.
بایدها و نبایدهای حجاب/ دولت اجازه ورود هر نوع لباسی را به کشور ندهد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، طاهره روستا با تأکید بر اینکه نظارت اجتماعی در همه مسائل نیاز است و تنها به بدحجابی محدود نمی‌شود، اظهار داشت: زمانی که فرد در سطح جامعه متوجه ظلم و کارهای خلاف شرع شود لازم است همه افراد جامعه مراقبت عمومی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه معروف و منکر تنها به حجاب محدود نمی‌شود بلکه اگر دستورات الهی نقض شود وظیفه انسان است که تذکرات لازم را بدهد، بیان داشت: متأسفانه به دلیل نفوذ و تلاش دشمن و کم‌کاری و سهل‌انگاری مسؤولان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مغفول مانده است.
حجاب؛ غذای روح انسان که هیچ‌گونه نظارتی بر آن نمی‌شود
استاد حوزه و دانشگاه پیرامون نظارت دولت در زمینه تولید و عرضه لباس‌های نامناسب، تبیین کرد: چگونه زمانی که گوشت فاسد وارد کشور می‌شود وزارت بهداشت واکنش نشان می‌دهد و فوری اجازه عرضه آن را نمی‌دهد؟ چگونه روی غذای جسم حساسیت به خرج می‌دهیم ولی برای غذای روح که حجاب است هیچ‌گونه حساسیتی به خرج نمی‌دهیم؟
روستا با تأکید بر اینکه دولت باید فیلتر داشته باشد و اجازه ورود هر نوع لباسی را به کشور ندهد، اعلام کرد: متأسفانه در این زمینه کنترلی نداریم و هر نوع لباسی در کشور عرضه می‌شود و افراد می‌توانند هر چیزی که دوست داشته باشند بخرند.
مسؤولان بیدار یا در خواب!
وی خطاب به مسؤولان متذکر شد: باید همان‌گونه که نظارت‌ها در حیطه وزرات بهداشت انجام می‌شود نظارت مسؤولان بر فضای روح انسان هم صورت پذیرد و اجازه عرضه هر نوع پوشش و لباسی را ندهند که متأسفانه در این زمینه مسؤولان یا وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهند، یا امور را سست می‌گیرند و یا برخی قوانین با مشکل مواجه است.
استاد حوزه و دانشگاه با یادآوری اینکه دختران جوان باید بدانند که نوع پوشش و لباس هر شخص مظهر فرهنگ و بینش فرد است در خصوص برخی دختران که با تبعیت از جو حاکم بر جامعه از حجاب فرار می‌کنند، توضیح داد: باید برای فرار از حجاب دلایل عقلی را تبیین کنیم و فرد را قانع کنیم که متأسفانه افرادی که بدحجاب‌اند استدلال منطقی برای این کار ندارند.
بخش عمده پدیده بدحجابی؛ معلول تهاجم فرهنگی
روستا بخش عمده پدیده بدحجابی را معلول تهاجم فرهنگی دانست و با یادآوری اینکه چندین سال است که رهبر انقلاب اسلامی هشدار می‌دهند که دشمن از ناحیه تهاجم فرهنگی برای ضربه زدن و سست کردن نظام جمهوری اسلامی وارد می‌شود، مطرح کرد: نتانیاهو اعلام کرده تا سال 2020 کاری می‌کنیم که مردهای ایرانی خودشان زن‌هایشان را برای نمایش دادن به بیرون از خانه بفرستند.
وی برنامه‌های دشمن را در زمینه تهاجم فرهنگی طراحی شده دانست و با اشاره به اینکه دشمن بر همین اساس مسیر را طی می‌کند، مطرح کرد: علاوه بر تهاجم فرهنگی دشمن خود انسان نیز بی‌سهم نیست و ضعف نفس انسان سبب شده که تهاجم فرهنگی بر وی اثرگذار شود.
چهار دیواری اختیاری!
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه رعایت حجاب یک مسئله فردی نیست در این خصوص توضیح داد: زمانی که انسان نسبت به عفاف و حجاب بی‌اعتنا باشد و وارد جامعه شود به حریم شخصی خانواده‌های دیگر ورود می‌کند و گاهی اوقات این عمل منجر به سست شدن بنیان خانواده‌ها می‌شود.
روستا با بیان اینکه تا زمانی که انسان در چهار دیواری خود است و وارد اجتماع نشده نه تنها در بحث حجاب بلکه در همه موارد اختیار خود را دارد، اظهار داشت: تا زمانی انسان در خانه خود است اسلام به وی کاری ندارد ولی زمانی که وارد جامعه می‌شود باید حریم دیگران را محترم بشمارد.
بایدها و نبایدهای حجاب
وی حجاب را یک مسئله اجتماعی دانست و به سخن شهید مطهری پیرامون حجاب اشاره کرد و گفت: شهید مطهری معتقد است بحث اصلی درباره حجاب این نیست که زنان برای حضور در اجتماع آزاد باشند یا محدود، بلکه اصل آن است که آیا بهره‌گیری جنسی و شهوانی از زنان باید برای هر مردی امکان‌پذیر باشد یا خیر؟ آیا هر مردی اجازه تمتع بصری و لمسی از یک زن را در عرصه اجتماع داشته باشد؟  
 استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه کمتر مردانی راضی به عرضه زنان خود در اجتماع می‌شوند مگر مردان بی‌غیرت، تبیین کرد: حتی زنان بی‌حجاب نیز نسبت به این موضوع موضع می‌گیرند و راضی به این اقدام نیستند.
دلربایی زنان و کامجویی مردان را به بیرون از خانه نکشیم
روستا با بیان اینکه اگر دلربایی زنان و کامجویی مردان به بیرون از خانه کشیده شود و در فضای جامعه انجام شود به طور طبیعی زندگی‌ها سست می‌شود، مطرح کرد: اگر از اکثر زنانی که با آرایش در جامعه ظاهر می‌شوند سؤال شود که آیا با همین چهره پیش همسر خود در خانه ظاهر می‌شود یا خیر؟ پاسخ می‌دهند: خیر!
وی تصریح کرد: متأسفانه درصد کمی از مردم جامعه متقی هستند و اگر فضا باز شود کنترل کردن مردم سخت است و عده زیادی از افراد در این مسیر دچار لغزش می‌شوند مگر عده‌ای نادر که بتوانند خویشتن‌دار باشند و خود را نگه دارند.
مردان از دایره رعایت حجاب و عفاف خارج نیستند
استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سؤال که چرا مردان از شمول دستور حجاب خارج شده و این دستور فقط برای زنان است، توضیح داد: مردان مهره اقتصادی جامعه‌اند که نقش اصلی را در اقتصاد ایفا می‌کنند لذا اینگونه نیست که مردان به طور کلی از دایره رعایت حجاب و عفاف خارج شده باشند بلکه بر اساس آموزش‌های دینی مردان نیز به تناسب وضعیت جسمی و روحی خود تکالیفی دارند که باید به آن پایبند باشند.
روستا رعایت عفت و حیاء و برخورداری از اخلاق جنسی منطبق بر شرع مقدس اسلام را از احکام لازم‌الاجرا برای مردها ذکر و عنوان کرد: در دستورات اسلام مخاطب هر دو طیف زن و مرد هستند لذا مردها در چشم‌چرانی از زنان جلوتر و زنان در دلربایی از مردها جلوتر هستند به همین دلیل اسلام به زنان تأکید کرده که زنان حجاب را و مردها چشم‌های خود را نگه دارند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عفاف , حجاب