شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی خبر داد

وقوع ۴۵ فقره تصادف در جاده‌های برون‌شهری خراسان‌جنوبی/ ۸۷ کشته و مجروح بر اثر تصادفات

جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی از وقوع ۴۵ فقره تصادف در جاده‌های برون‌شهری استان در هفته گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه بر اثر این تصادفات دو نفر کشته و ۸۵ نفر مجروح شده‌اند.
وقوع ۴۵ فقره تصادف در جاده‌های برون‌شهری خراسان‌جنوبی/ ۸۷ کشته و مجروح بر اثر تصادفات
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسین نیک‌مرد اظهار داشت: در طی هفته گذشته ۴۵ فقره تصادف در جاده‌های برون‌شهری خراسان‌جنوبی وقوع یافته که از این تعداد دو فقره جزو تصادفات فوتی بوده که متأسفانه منجر به فوت دو نفر شده است.
وی تعداد تصادفات جرحی هفته گذشته در محورهای برون‌شهری استان را ٣۵ فقره عنوان کرد و گفت: بر اثر این تصادفات ٨۵ نفر مجروح شدند.
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین از مجموع تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان هشت فقره خسارتی بوده است.
نیک‌مرد با اشاره به اینکه از مجموع تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان ۴٢ درصد در جاده‌های اصلی و ١١ درصد در جاده‌های فرعی وقوع یافته است، افزود: همچنین سهم جاده‌های روستایی در این تصادفات ۴٧ درصد بوده است.
وی اضافه کرد: میزان ۵٠ درصد از تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان به شکل واژگونی و ١۴ درصد برخورد خودرو با موتورسیکلت بوده است.
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی به مهم‌ترین علل تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان اشاره داشت و افزود: عدم توجه به جلو با ٣٩ درصد، تخطی از سرعت مطمئنه با ٣٣ درصد و انحراف و تجاوز به چپ با ۶ درصد از مهم‌ترین این علل بوده است.
نیک‌مرد با بیان اینکه ٣٣ درصد از تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان در بازه زمانی ٢٠ تا ٢۴ و ٣٨ درصد در بازه زمانی ١٢ تا ٢٠ اتفاق افتاده است، یادآور شد: از مجموع این تصادفات در ۴٧ درصد آن خودروهای سواری و ۴٢ درصد موتورسیکلت‌ها مقصر بوده‌اند.
وی از اعمال قانون ٩ هزار و ١۶٢ فقره تخلف راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راه استان در طی هفته گذشته خبر داد و گفت: از این میزان ۴ هزار و ٣۴۵ فقره جزو تخلفات حادثه‌ساز بوده است.
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طی هفته گذشته ٣١ دستگاه خودرو و ٨٧ دستگاه موتورسیکلت دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راه استان توقیف شده است، خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت ١٠٧ راننده فاقد گواهینامه رانندگی معتبر توسط مأموران پلیس راه استان شناسایی و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۱۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , رانندگی , پلیس‌راه