شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی خبر داد:

ایمن سازی دام‌ها، تضمینی برای سلامت غذای مردم

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی پوشش حداکثری دام‌ها در واکسیناسیون را مهم دانست و گفت: ایمن سازی دام‌ها، تضمینی برای سلامت غذای مردم است.
ایمن سازی دام‌ها، تضمینی برای سلامت غذای مردم
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد اصغرزاده، امروز(23 تیر)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیشگیری از بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام سبب می‌شود محصولات و فرآورده‌های سالم و بهداشتی تولید و وارد چرخه مصرف انسانی شود.
وی افزود: اگر بیماری‌ها در دام‌ها پیشگیری و کنترل نشود به سهولت از طریق مصرف فرآورده‌های دامی به جامعه انسانی منتقل و ممکن است در برخی از بیماری‌ها نظیر تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با سرعت انتشار بالا از انسان به انسان دیگر سرایت کند.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی فعالیت و وظایف دامپزشکی را در حوزه پیشگیری گسترده و متنوع عنوان کرد و بیان کرد: هر ساله دام‌های سبک و سنگین استان علیه 12 نوع بیماری دامی و بیماری مشترک بین انسان و دام نظیر بیماری‌های شاربن، تب مالت، پی پی آر، تب برفکی، تیلریوز و آبله  واکسینه و ایمن می‌شوند تا ضمن تامین سلامت دام‌ها، محصولات بهداشتی و با کیفیت تولید شود.
اصغرزاده یادآور شد: خدمات بهداشتی دامپزشکی در حراست از دام و سرمایه ملی، سلامت غذا، بهداشت عمومی جامعه، کاهش تخت‌های بیمارستانی و جلوگیری از صرف هزینه‌های گزاف درمانی حائز اهمیت است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سلامت , دامپزشکی