شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

لزوم جذب سرمایه‌گذار در مناطق مرزی/بازارچه های مرزی فعال شود

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس بر جذب سرمایه گذرای در مناطق مرزی استان تاکید کرد و گفت: فعال شدن بازارچه های مرزی دو کوهانه و ماهیرود از خواسته های مردم منطقه است.
لزوم جذب سرمایه‌گذار در مناطق مرزی/بازارچه های مرزی فعال شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، نظر افضلی با بیان اینکه طرح توسعه حوزه انتخابیه در دست اقدام است، اظهار کرد: جلسه ای خاص شهرستان نهبندان انجام شده که بر اساس آن ادارات موظف شده اند در خصوص این طرح بازبینی مجددی بر مبنای نیازهای منطقه داشته باشند.
وی با اشاره به اهمیت اشتغال پایدار در مناطق روستایی و مرزی، افزود: اگر توسعه پایدار در این مناطق صورت نگیرد مهاجرت ها افزایش پیدا می کند و روستاها خالی از سکنه می شوند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان نهبندان در زمینه زیرساخت ها مشکلات زیادی دارد، گفت: برق این شهرستان برای احداث کارخانه متناسب نیست لذا ایجاد پست های برقی می تواند به این حوزه کمک کند.
وی با اشاره به اینکه خشکسالی های پیاپی در استان به خصوص  در مناطق روستایی و مرزی، عنوان کرد: در سال جاری شهرستان نهبندان و مناطق مرزی دچار کمبود شدید بارندگی شده است.
افضلی ادامه داد: میزان بارندگی طی سال گذشته در شهرستان نهبندان ۲۹ میلی متر و در مناطق مرزی در حد صفر بوده است.
وی با بیان اینکه باید توجه ویژه ای به آب شرب در مناطق مرزی صورت پذیرد، اظهار داشت: مشکلات زیادی در مجتمع های آبرسانی نوار مرزی از جمله منطقه خوشاب، مهر دشت و شهرک ولی عصر تگ درح است که باید بررسی شود.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به خشکسالی در مناطق روستایی باید برای تامین معیشت مردم چاره ای اندیشیده شود، افزود: توزیع علوفه یارانه ای، خرید دام، تبادلات مرزی و فعال شدن بازارچه های مرزی دو کوهانه و ماهیرود از خواسته های مردم مناطق مرزی است که باید مد نظر قرار گرفته شود.
وی با بیان اینکه باید با استفاده از تسهیلات اشتغال زایی فراگیر و اشتغال پایدار روستایی سرمایه گذارانی را در مناطق مرزی جذب کنیم، گفت: سرمایه گذاری در این مناطق نیاز به مشوق هایی همچون تعرفه گرمسیری و تبادلات مرزی دارد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , سرمایه‌گذاری‌