شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی:

۳۰۰ برنامه کوتاه تلویزیونی معرفی شهدای خراسان جنوبی تولید می شود

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۳۰۰ برنامه کوتاه تلویزیونی به منظور معرفی دو هزار شهید استان در دست تولید بوده که پخش آن آغاز شده است.
۳۰۰ برنامه کوتاه تلویزیونی معرفی شهدای خراسان جنوبی تولید می شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، علیرضا آیینه دار صبح شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در سازمان صدا و سیما محوریت تمام برنامه ها و تولیدات بر اساس دین، ایمان، اخلاق و آگاهی بوده و در تمام جلسات طرح و برنامه این چهار عنصر مد نظر قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه امسال در ماه مبارک رمضان عملکرد خیلی خوب و درخشانی داشتیم، بیان کرد: امسال در حوزه سیما هشت هزار و ۱۷۹ دقیقه برنامه ویژه ماه مبارک رمضان تولید و پخش شد.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با اشاره به تولید هشت هزار و ۶۱۶ دقیقه برنامه در بخش صدا، عنوان داشت: همچنین در این مدت در بخش صدا ۱۰ هزار و ۵۱۶ دقیقه برنامه پخش و در بخش خبر نیز شش هزار و ۲۴ دقیقه تولید داشته ایم.
آیینه دار با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان امسال یکی از منظم ترین و بهترین جمع خوانی های قرآن کریم را در بین مراکز استانی تولید و به صورت زنده پخش کردیم، افزود: در این راستا در سال جاری برای نخستین بار از امکانات فنی و حرکتی جدیدی در این برنامه ها استفاده شد و قبل از شروع هر جزء امام جمعه موقت طبس پیرامون آن جزء بیان تفسیر داشتند که مورد اقبال و استقبال مخاطبان نیز قرار گرفت.
تولید ۱۲۸۵۰ دقیقه برنامه در حوزه معارف اسلامی
وی اضافه کرد: همچنین به منظور استفاده از ماه مبارک رمضان در جهت ترویج اخلاق در جامعه تلاش شد جشن و برنامه های شاد مد نظر باشد و در برنامه های ماه رمضان ترغیب و تشویق مردم به کارهای نیکوکاری را مد نظر قرار دهیم.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این برنامه ها سعی شد استدیو گریزی را مد نظر قرار دهیم، گفت: در همین راستا برنامه سحر در جوار امام زاده حسین بن موسی بن الکاظم طبس اجرا شد و جزء پنج استان برتر از لحاظ برنامه سحر بودیم.
آیینه دار از تولید ۱۲ هزار و ۸۵۰ دقیقه برنامه مستقیم معارف اسلامی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: این رقم در در حوزه سیما ۱۰ هزار و ۶۱۵ دقیقه بوده است.
به گفته وی ۳۰ درصد برنامه های استان در بخش صدا، ۴۰ درصد برنامه ها در بخش سیما و ۱۰ درصد اخبار استان در حوزه معارف اسلامی بوده است.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امسال کنگره سرداران شهید استان و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پیش داریم، بیان داشت: برای هر دو این مناسبت ها ستاد ویژه ای در مرکز صدا و سیمای استان تشکیل شده است.
آیینه دار با بیان اینکه در حوزه کنگره سرداران شهید استان در حال حاضر ۱۵ برنامه مستند تلوزیونی از شهدای استان در دست تولید داریم، عنوان داشت: همچنین در حال حاضر یک برنامه مستند ویژه شهید بصیری پور، نخستین شهید مدافع حرم استان در دست تولید است.
پیش بینی ۱۵ عنوان برنامه ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰ برنامه معرفی شهدای استان مراحل تدوین و تولید را می گذراند و پخش آن از ابتدای ماه جاری آغاز شده است، افزود: همچنین ۳۰۰ برنامه کوتاه تلویزیونی به منظور معرفی دو هزار شهید استان خراسان جنوبی در دست تولید بوده که پخش آن نیز آغاز شده است.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۴۰ نقاشی دیجیتال از شهدای شاخص استان در دست کار بوده که ۳۰ مورد آن به اتمام رسیده است، بیان کرد: علاوه بر این چهار قطعه شعر موسیقی حماسی برای شهدای استان در دست تولید قرار داشته و در بخش های خبری نیز گزارش های ویژه ای در دستور کار قرار دارد.
آیینه دار با اشاره به اینکه در حوزه رادیو نیز ۱۲ نمایش رادیویی بلند با محوریت سرداران شهید استان آغاز شده است، افزود: تولید ۲۰ نمایش رادیویی کوتاه، یک سریال نمایشی رادیویی پیرامون زندگی شهید دکتر رحیمی و ۲۰ آنونس رادیویی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این حوزه است.
وی همچنین به پیش بینی برنامه های ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پنج عنوان برنامه در سیما در دست تولید داریم که این برنامه ها شامل ۲۰ برنامه ترکیبی، ۳۶ میزگرد، دو برنامه مستند یاوران، پنج مستند تلوزیونی شهدای بارز و ۹۶ مسابقه می شود.
مخاطبین سیمای استان به ۶۶ درصد رسید
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی همچنین از پیش بینی ۱۰ عنوان برنامه در حوزه صدا خبر داد و گفت: تولید چهار مستند روایت ۵۷ در چهار شهر بیرجند، فردوس، قاین و طبس، پنج نمایش رادیویی، یک مستند فاخر پیرامون روایت انقلاب در جنوب استان، دو برنامه مستند پیرامون معرفی شهدای انقلاب و مسابقه رادیویی از جمله این برنامه هاست.
آیینه دار ادامه داد: عملکرد صدای و سیمای استان در ماه مبارک رمضان امسال هم از لحاظ کمی و کیفی به گونه ای بود که در ارزیابی سازمان صدا و سیما جزء پنج مرکز برتر استان در تولیدات بودیم.
وی با بیان اینکه در نظر سنجی که از مردم استان طی ۱۰ روز گذشته انجام شده نسبت به سال گذشته ارتقاء میزان مخاطب داشته ایم، عنوان داشت: بر اساس این نظر سنجی ها در بهار ۹۷ بالغ بر ۳۲ درصد مخاطب در حوزه صدا و در حوزه سیما نیز ۶۶ درصد مخاطب داشته ایم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهدا , صدا و سیما