شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد:

تحویل ۱۶۱ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی در خراسان جنوبی

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور به استان خبر داد و گفت: ۱۶۱ واحد مسکونی به مددجویان این سازمان در استان تحویل خواهد شد.
تحویل ۱۶۱ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، علی عرب نژاد ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: هدف اصلی سازمان بهزیستی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و معلولیت ها در سطح جامعه است.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ وظیفه برای سازمان بهزیستی تعریف شده است، افزود: سه راهبرد اصلی توسعه فعالیت های پیشگیری از معلولیت ها، توسعه مشارکت های جمعی و توسعه فعالیت های توانمند سازی از استراتژی های این سازمان است.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی در سه حوزه تخصصی پیشگیری، اجتماعی و مشارکت های مردمی و پشتیبانی فعالیت دارد، گفت: طی سال گذشته ۱۰۲ هزار نفر از سازمان بهزیستی استان خدمات دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۱ هزار و ۵۱۳ نفر در حوزه توانبخشی خدمات دریافت می کنند، عنوان کرد: هشت هزار و ۳۹۸ نفر از مددجویان حوزه اجتماعی و ۱۰ هزار نفر در سایر حوزه ها از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.
یک هزار و ۶۹۵ نفر پشت نوبت مستمری بهزیستی در خراسان جنوبی هستند
عرب نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از هشت هزار نفر از مددجویان بهزیستی مستمری بگیر هستند، بیان کرد: همچنین یک هزار و ۶۹۵ نفر پشت نوبت مستمری سازمان بهزیستی استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه خانواده های یک نفره تحت پوشش سازمان مبلغ ۱۴۸ هزار تومان مستمری ماهیانه دریافت می کنند، اظهار داشت: خانواده های دو نفره ۲۴۹ هزار تومان و خانواده های سه نفره نیز ۳۲۴ هزار تومان مستمری ماهیانه از بهزیستی دریافت می کنند.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: طی هفته بهزیستی در سال جاری ۱۶۱ واحد مسکونی روستایی و شهری با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در استان افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۴۱ نفر بیمه خویش فرمایی در سازمان بهزیستی استان داشته ایم، افزود: در سال جاری نیز تعداد ۱۴۴ نفر در این حوزه پیش بینی شده است.
بهره مندی ۲۱۱ نفر از مشوق های بیمه ای در سال گذشته
عرب نژاد ادامه داد: طی سال گذشته در مجموع ۲۱۱ نفر از مشوق های بیمه ای بهزیستی استان استفاده کرده اند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته دو هزار و ۲۱۰ مورد پیش بینی تامین وسایل کمک توانبخشی داشته ایم که خوشبختانه دو هزار و ۷۰۰ نفر خدمات گرفته اند، گفت: در حوزه معاونت های اجتماعی پیش بینی بیمه آتیه فرزندان ۳۰۶ بوده که خوشبختانه توانسته ایم بیمه ۳۴۵ نفر را محقق کنیم.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حوزه حمایت از خانواده های دارای فرزندان دو قلو به بالا ۵۴۵ مورد پیش بینی سازمان بوده که ۳۰۰ مورد توانسته اند خدمات دریافت کنند، عنوان کرد: حق سرانه پرستاری هر فرزند در این خانواده ها ۹۰ هزار تومان است.
اختلافات خانوادگی در صدر آسیب های اجتماعی در استان
وی با بیان اینکه اختلافات خانوادگی، کودک آزاری و اعتیاد به ترتیب بیشترین آمار آسیب های اجتماعی را در استان دارد، اظهار داشت: کودکان خیابانی ایرانی در استان وجود ندارد و تمام آن ها تبعه افغانستان هستند و سامان دهی آن ها بر عهده سازمان اتباع بیگانه است که متاسفانه این سازمان سازوکار مناسبی برای سامان دهی این کودکان ندارد.
عرب نژاد با اشاره به اینکه در سال گذشته تعداد ۱۶ جلسه کمیسیون صدور و نظارت ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برگزار شده است، بیان کرد: در راستای این جلسات تعداد ۳۷۴ پرونده  صدور، تمدید و تعویض مرکز و موسسه غیردولتی و ۳۱ پرونده نظارت نیز تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه طی سال گذشته در راستای نظارت بر مراکز و موسسات تعداد ۱۱ بازدید از کلیه مراکز و موسسات غیر دولتی استان توسط تیم نظارت انجام شده است، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۶۰۰ مرکز و موسسه مجوزدار در سطح استان در راستای اهداف بهزیستی و کمک به معلولین و نیازمندان خدمات ارائه می کنند.
جمع آوری ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال فطریه و کفاره توسط سازمان بهزیستی
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در عید فطر امسال حدود ۴۰ موسسه جهت برپایی پایگاه جمع آوری فطریه و کفاره در سطح استان انتخاب شده بود، افزود: از ۹۰۰ صندوق موجود در ۴۰۵ پایگاه سطح استان حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال فطریه و کفاره جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: اعتبارات فطریه و کفارات جهت نگهداری معلولان مراکز شبانه روزی، فرزندان مراکز شبه خانواده، خانواده های معلولان نیازمند و زنان سرپرست خانواده در راستای معیشت و لوازم ضروری با نظارت بهزیستی استان و شهرستان ها هزینه شده است.
عرب نژاد با اشاره به اجرای طرح میهمانی خدا در ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: طی اجرای این طرح ۶۸ جلسه ضیافت افطاری برگزار و بیش از ۱۵ هزار و ۲۲۶ پرس غذای گرم با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۹ میلیون ریال توزیع شده است.
کمک ۱۴۰ میلیون تومانی خیران در راستای اجرای طرح ضیافت مهر در استان
وی بیان کرد: ۳۲ هزار نفر از جامعه هدف سازمان بهزیستی استان از خدمات طرح میهمانی خدا بهره مند شده اند.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح ضیافت مهر نیز یکی از طرح های موفق اجرا شده در ماه مبارک رمضان امسال بوده است، گفت: در راستای اجرای این طرح نیز بیش از ۱۴۰ میلیون تومان به مددجویان و جامعه هدف بهزیستی کمک شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , بهزیستی