پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خبرداد:

1754 هکتار از اراضی خراسان جنوبی مجهز به آبیاری نوین شدند

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: یکهزار و 754 هکتار از اراضی کشاورزی استان در سه ماهه نخست امسال مجهز به سیستم آبیاری نوین شدند.
1754 هکتار از اراضی خراسان جنوبی مجهز به آبیاری نوین شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدحسن غلامی روز پنجشنبه افزود: اعتبارات اجرای آبیاری نوین در استان پارسال 90 میلیارد تومان بود که تاکنون 38 میلیارد و 706 میلیون تومان ( 45 درصد) اختصاص یافته است.
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی خراسان‌ جنوبی ادامه داد: با پرداخت این میزان تسهیلات 6 هزار و 347 هکتار از اراضی زراعی و باغی استان مجهز به سیستم آبیاری نوین شدند.
وی اضافه کرد: امسال سامانه های آبیاری نوین در سطح 14 هزار و 140 هکتار از اراضی زراعی و باغی استان در دست اجراست.
وی بیان کرد: به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار 10 میلیون تومان و آبیاری کم فشار چهار میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات بلاعوض توسط دولت پرداخت می شود.
غلامی یادآور شد: امسال اعتبارات اجرای سیستم های نوین آبیاری در کل کشور کاهش یافته است اما تا حدودی خراسان جنوبی در اولویت پرداخت تسهیلات قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در مرحله نخست 35 میلیارد تومان تسهیلات در این زمینه به استان ابلاغ شد که تاکنون 25 درصد اختصاص یافته است.
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی جزو استان های کم بارش به ویژه در سال های اخیر محسوب می شود لذا اجرای سیستم های نوین آبیاری از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی افزود: در سال های 95 و 96 بیش از 80 درصد اراضی کشاورزی استان به سیستم های نوین آبیاری تحت فشار مجهز شدند.
غلامی اظهار داشت: با اجرای سیستم های نوین آبیاری در هر هکتار 440 هزار متر مکعب آب صرفه جویی می شود، همانطور که در این زمینه سالب 95، بیش از 40 میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی صرفه جویی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۷۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , آبیاری