پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی:

نقد و مطالبه گری رسانه از سر دلسوزی است

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: هر کدام از خبرگزاری ها سیاست کاری دارند و نقد و مطالبه گری رسانه از سر دلسوزی است.
نقد و مطالبه گری رسانه از سر دلسوزی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، علیرضا آیینه دار روز پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: هر رسانه ای با سیاست و خط مشی خود در جامعه فعالیت می کند اما به معنای سیاست زدگی نیست.
وی گفت: اگر رسانه در برخی زمینه ها مطالبه گری می کند در بطن همه این انتقادها، به چالش کشیدن و مطالبه گری، دلسوزی وجود دارد و هیچ رسانه ای در کار حرفه ای خود به دنبال مچ گیری نیست.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی تصریح کرد: خبرگزاری های صدا و سیما و ایرنا به عنوان دو رسانه رسمی و باسابقه کشور می توانند برای رشد و توسعه استان در عین داشتن استقلال حرفه ای به وحدت رویه برسند.
وی شرایط ویژه خراسان جنوبی را در مسیر توسعه یادآور شد و گفت: شایسته نیست که برخی پایگاه های خبری یا در فضای مجازی با طرح مسایل حاشیه ای و سیاه نمایی به دنبال جذب مخاطب باشند.
آیینه دار لازمه همکاری مشترک را تشکیل اتاق فکر دانست و افزود: باید شبکه مسائل اساسی استان را احصا کنیم و ایرنا و صدا و سیما الگو باشند.
وی بر لزوم تلاش برای تغییر ذائقه مردم تاکید کرد و گفت: برای مثال هر کدام از پروژه های قابل افتتاح می تواند یک خبر امیدبخش برای مردم در شرایط فعلی باشد.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی اظهار داشت: نکته اساسی دیگر این است که مردم در تهیه خبرها نباید از دایره دید رسانه ها خارج شوند و واقعیت به مردم گفته شود.
وی گفت: اگر شرایطی ایجاد شود که مردم بتوانند از تریبون رسانه حرف های خود را بیان کنند هیچگاه برای اعتراض به خیابان ها نخواهند رفت چون با بیان گلایه های خود تخلیه می شوند و مسئولان هم از چالش ها و نواقص مطلع می شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۱۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , رسانه , صدا و سیما