يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی:

حوزه ورزش و جوانان فوق‌العاده پیچیده و تأثیرپذیر است/ نقش پررنگ رسانه در دنیای امروز

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی حوزه ورزش و جوانان را یک حوزه فوق‌العاده پیچیده، بزرگ، تأثیر گذار و تأثیرپذیر دانست و گفت: فکر می‌کنم در حوزه انعکاس رسانه‌ای ساختار اداری ورزش نسبت به رسانه عقب‌تر است.
حوزه ورزش و جوانان فوق‌العاده پیچیده و تأثیرپذیر است/ نقش پررنگ رسانه در دنیای امروز
 
ه گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهران سرپرست، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی به جنگ رسانه‌ای دشمن اشاره کرد و اظهار داشت: متأسفانه دشمنان در جنگ رسانه‌ای موضوعات را چنان رنگ و لعاب می‌دهند و برخی دروغ‌ها را به خورد مردم می‌دهند که مردم نیز باور می‌کنند.
سرپرست بیان داشت: نمونه جنگ رسانه‌ای دشمن را می‌توان در حوزه‌های کلان سیاسی مشاهده کرد که با چه ترفند، شیوه و سرمایه گذاری مسائلی را منعکس می‌کنند که از پایه و اساس دروغ و حقیقت ندارد.
وی به نقش پررنگ رسانه در دنیای امروز اشاره و اضافه کرد: رسانه‌های معاند به حدی هنجارسازی و عمل می‌کند که مراحل سه‌گانه توسعه فرهنگی را می‌سازند و ارزش‌های محوری را گرفته و روی آن کار می‌کنند و در پایان این باور و  اطلاعات غلط را به عنوان ارزش‌محوری در بطن جامعه نهادینه و  به هنجار تبدیل و متأسفانه مبنای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری قرار می‌گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی حوزه ورزش و جوانان را یک حوزه فوق‌العاده پیچیده، بزرگ، تأثیر گذار و تأثیرپذیر دانست و گفت: دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی زیادی داریم که تولید محتوا می‌کنند اما در این بین اداره ورزش و جوانان به دلیل جامعه هدف خود که بیشتر جوانان و نوجوانان هستند از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.
سرپرست با بیان اینکه فکر می‌کنم در حوزه انعکاس رسانه‌ای ساختار اداری ورزش نسبت به رسانه عقب‌تر است، ادامه داد: هر ارگانی نیاز به رسانه دارد که بتواند مأموریت‌ها، ماهیت و اقدامات خود را به جامعه معرفی کند.
وی با اعلام اینکه متأسفانه در سیستم‌های اداری در حوزه تولید برنامه با مشکل مواجهیم، عنوان کرد: در بسیاری از  امور دارای برنامه نیستیم و زمانی که برنامه نباشد گزارش خوبی که مبتنی بر برنامه باشد را نخواهیم داشت اما وقتی برنامه خوب داریم یعنی همه نیازها، مطالبات و مأموریت‌ها در آن لحاظ شده و ارائه گزارش در چهارچوب مأموریت‌ها و وظایف آسان خواهد بود.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اعلام کرد: همچنین در برنامه‌ای کار کردن و فرمت‌های ارائه گزارش نیز مشکل داریم و  معمولا همیشه منتظر سیستم‌های بالادستی هستیم که برای ما چهارچوب ارسال کنند.
سرپرست با یادآوری اینکه خوشبختانه در حوزه خبر نسبت به سنوات گذشته اکثر ادارت و هیأت‌های ورزشی استان از  قابلیت پایگاه‌های اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنند، تبیین کرد: باید در سیستم ورزش و جوانان استان سازماندهی خوبی صورت پذیرد تا بتوانیم اخبار خوب و به‌موقع ارائه دهیم.
وی با بیان اینکه معتقدیم رسانه‌ها به ما کمک می‌کنند از گسترش تعامل اداره ورزش و جوانان با رسانه‌های استان خبر داد و گفت: جریان‌سازی نقش کلیدی است و رسانه در توسعه فرهنگ ملی نقش عمده‌ای دارند.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از جریان‌سازی در حوزه ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی خبرداد و اضافه کرد: در سند ورزش استان بهره‌گیری از فرصت‌های رسانه‌ای لحاظ شده و بر همین اساس هر سال سه تا کار تبلیغاتی بزرگ انجام می‌شود که این مهم در سال‌های چهارم و پنجم سند به چهار تا پنج کار رسانه‌ای خواهد رسید.
سرپرست از تهیه و تدوین سند توسعه ورزش استان در 11 برش شهرستانی و یک برش استانی خبر داد و گفت: همچنین مصوبه سند حوزه جوانان استان در شورای پژوهش اخذ شده و به صورت کامل‌تر و جامع‌تر آغاز می‌شود.
وی از برگزاری همایش بزرگ رؤسای هیأت‌های ورزشی شهرستانی و استانی خراسان‌جنوبی در هفته آینده خبر داد و گفت: همچنین اولین جلسه شورای روابط عمومی استان متشکل از 11 روابط عمومی شهرستانی، 48 هیأت ورزشی و رسانه‌ها در شهریورماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز خبرنگار , ورزش