يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶

دامپروری سرایان، قربانی خشکسالی

مدیر جهاد کشاورزی سرایان گفت: خشکسالی، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کمبود نقدینگی برای تهیه خوراک و علوفه دامی مورد نیاز یکی از مشکلات اصلی دامداران شهرستان سرایان است.
دامپروری سرایان، قربانی خشکسالی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، موسی سلیمانی گفت: در 6 ماهه دوم سال گذشته تاکنون یک 115 تن جو میان دامداران شهرستان سرایان توزیع شده است.
وی افزود: سهمیه جو شهرستان سرایان در 6 ماهه دوم سال گذشته یک هزار و 40 تن بوده که طی چهار مرحله متناسب با تعداد و نوع دام میان دامداران توزیع شده است.
مدیر جهاد کشاورزی سرایان، مدت بازپرداخت وجه جو را به صورت پنج ماهه، سه ماهه، 70 روزه و نقدی اعلام کرد و افزود: توزیع جو در میان دامداران توسط تشکل‌های دامی شهرستان صورت می‌گیرد.
سلیمانی تصریح کرد: خشکسالی، افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کمبود نقدینگی برای تهیه خوراک و علوفه دامی مورد نیاز یکی از مشکلات اصلی دامداران شهرستان سرایان است.
وی یادآورشد: توزیع جو مدت دار در راستای مساعدت به دامداران و عشایر خسارت دیده از خشکسالی می‌تواند به حفظ سرمایه دامداران، حمایت از تولید گوشت و فرآورده‌های دامی و جلوگیری از افزایش قیمت نهاده‌های دامی کمک موثری کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جهاد کشاورزی , خشکسالی