يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی:

کار ریشه‌ای و اصیل در حوزه نماز صورت گیرد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: در حوزه نماز باید یک کار ریشه‌ای و اصیل انجام بدهیم.
کار ریشه‌ای و اصیل در حوزه نماز صورت گیرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز 21 مرداد جاری در دیدار ائمه جماعات و رابطین نماز دستگاه‌های اجرایی و دولتی خراسان جنوبی گفت: در حوزه نماز باید یک کار ریشه‌ای و اصیل انجام بدهیم.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وجودی انسان عشق به پرستش است، بنابراین انسان به‌صورت طبیعی دربند عبودیت است و اگر خود را در چارچوب بندگی خدا قرار ندهد بنده پول، ثروت، شهرت، هوای نفس و شهوت می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اظهارکرد: در بحث معرفت نفس بیش از ۴۰ ویژگی برای انسان عنوان کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به عشق به دانایی، عشق به زیبایی، حس احسان و عشق به پرستش اشاره کرد.
عبادی با اشاره به اینکه عبودیت خداوند مسیر رشد انسان است، اظهار کرد: انسان هم می‌خواهد آزاد از تکلیف بندگی باشد و هم وجدان خود را راضی نگه دارد و ازاین‌جهت به دنبال یک دین سلیقگی و مطابق با امیال نفسانی می‌رود.
وی بابیان اینکه استکبار طرفدار دین سکولار است، اظهار کرد: در دین سکولار تنها روزها و ایام خاصی را به عبادت اختصاص داده می‌شود و در همه شئون زندگی دخالت ندارد که این روش و شیوه به‌هیچ‌وجه مورد تأیید پیامبران نیست.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: البته عبادت تنها به نماز خلاصه نمی‌شود، بلکه هر کاری که بر اساس وظیفه و نیت الهی انجام شود عبادت است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز , نماینده ولی فقیه