يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
فرماندار بیرجند:

مدیران دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند گفت: در سقف اعتباری شهرستان بیرجند باز هم به کمک اعتبارات استانی نیازمند هستیم.
مدیران دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی ناصری شامگاه شنبه در نشست هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: اینکه خانه مطبوعات استان با یک پتانسیل و نیروی جوان فعالیت می‌کند یک نقطه قوت است.
وی افزود: میانگین حضور افراد در هیئت رئیسه خانه مطبوعات میانگین جوانی است و باید این را به فال نیک گرفت چون هم انگیزه‌های کافی برای توسعه و رشد و هم همبستگی لازم در این حوزه وجود دارد.
فرماندار شهرستان بیرجند بیان کرد: در خراسان جنوبی هنوز برخی بنیان‌های ما شکل نگرفته است و باید در این راستا تلاش کنیم و در حوزه مطبوعات باید از این فرصت استفاده کنیم.
ناصری بیان کرد: مدیران باید با رسانه‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند و در بحث اعتبارات نیاز است یک استاندارد و تعاریفی را همه ما بدانیم.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات دولتی به دستگاه‌های دولتی اختصاص می‌یابد و اعتباراتی است که کمیته برنامه‌ریزی استان بین شهرستان‌ها و دستگاه‌ها توزیع می‌کند.
فرماندار شهرستان بیرجند یادآور شد: براساس اینکه دستگاه‌ها و سیستم‌هایی که در ذیل یک سازمان و اداره دولتی تعریف می‌شوند خانه مطبوعات می‌تواند بهره‌بردار اماکنی باشد که ذیل وزارت ارشاد است بنابراین می‌تواند از اعتبارات دولتی استفاده کند و اداره فرهنگ ارشاد اسلامی که بودجه بگیر دولت است می‌تواند برای پروژه‌ای که بعداً می‌تواند بهره‌برداری آن را به خانه مطبوعات واگذار کند بودجه بگیرد.
ناصری اظهار داشت: در حال حاضر یک پروژه نیمه تمام به عنوان خانه فرهنگ از سال‌های قبل داریم که از اعتبارت شهرستان پول گرفته است و سالی که پول داشته‌ایم بیشتر کمک کردیم اما امسال نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش بودجه را داشته‌ایم بنابراین امسال در بحث خانه فرهنگ اصلا نتوانستیم اعتباری بگذاریم.
وی با بیان اینکه سال گذشته 450 میلیون تومان اعتبار در بحث خانه فرهنگ گذاشته‌ایم اما پروژه تمام نشد خاطرنشان کرد: در بحث پروژه خانه مطبوعات ما می‌توانیم از محل اعتبارات تملک شهرستان بیرجند اعتبار در نظر بگیریم اما این پروژه به اعتبارات زیادی نیاز دارد که در این راستا باید از بودجه استان نیز حمایت شود.
فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه در شهر بیرجند در مجموع 2.5 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی توزیع شده است گفت: چون محرومیت شامل شهر بیرجند نمی‌شود اعتبارات نفت و توازن را نمی‌توان به پروژه‌های بیرجند داد.
ناصری با اشاره به اینکه در سقف اعتباری شهرستان باز هم به کمک اعتبارات استانی نیازمند هستیم بیان کرد: قول می‌دهیم از سال آینده در بحث پروژه خانه مطبوعات کمک کنیم تا به سرانجام برسد.
وی خاطرنشان کرد: در امور هزینه‌ای و داخلی این در توان ما نیست که کمک کنیم و ارشاد پول هزینه‌ای خود را از وزارت خانه می‌گیرد، اعتباری که ما به ارشاد و سایر دستگاه‌ها می‌دهیم در بحث تملک است.
فرماندار شهرستان بیرجند اظهار داشت: در بحث واگذاری زمین برای خبرنگاران اگر راه و شهرسازی می‌تواند کمک کند ما نیز همکاری خواهیم کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۴۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فرماندار بیرجند , مطبوعات