يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲
شب گذشته؛

ياركشي خياباني جان جوان 18 ساله را گرفت

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از وقوع قتل جوان 18 ساله بر اثر نزاع و درگیری تعدادی جوان در خیابان "معلم" شهرستان بیرجند خبر داد.
ياركشي خياباني جان جوان 18 ساله را گرفت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، سردار مجید شجاع  اظهار کرد: ساعت 22 و 29 دقیقه جمعه 19 مرداد ماه با اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر نزاع تعدادی جوان و چاقوکشی در خیابان "معلم" شهرستان بیرجند بلافاصله نیروهای انتظامی و امنیتی به محل حادثه اعزام شدند .
وی ادامه داد: مأموران با حضور در محل حادثه موضوع را پیگیری کردند که شاهدان عینی اظهار داشتند 2 دستگاه خودروی پژو پارس و پژو 405 بدون پلاک با چند نفر سرنشین اقدام به نزاع با چاقو کرده اند که جوانی 18 ساله در این درگیری از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت چاقو قرار گرفته و ضاربان از محل متواری شده‌اند .
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: مصدوم بلافاصله به بیمارستان منتقل شد و برابر اعلام مأمور مستقر در بیمارستان نامبرده در زمان انتقال هیچگونه علائم حیاتی نداشته و فوت کرده است .
سردار شجاع بیان کرد: با فوت مصدوم این نزاع و تغییر پرونده به قتل بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی تیم های واکنش سریع پلیس آگاهی موضوع را بررسی و پیگیری کردند که در کمتر از چند ساعت تعداد 8 نفر از عوامل دخیل در این نزاع كه جوانان بين 17 تا 23 سال بودند دستگیر و يك قبضه چاقو از آنان کشف شد .
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی تصريح كرد: بر اساس تحقیقات انجام گرفته علت و انگيزه اوليه قتل، دعواي خياباني و ياركشي اعلام شده است .
وي بر نقش والدین در کنترل فرزندان تأکید کرد و گفت: والدین با نظارت مستمر خود بر فرزندان و ارتباط صمیمانه با آنان می توانند در زندگی برای آنها مسیری را فراهم کنند که از آسیب های اجتماعی و بحران های دوران نوجوانی و جوانی به سلامت عبور کنند و دچار آسیب‌های ناشی از هیجانات بلوغ و جوانی فرزندان خود نگردند .
سردار شجاع تصریح کرد: غلبه خشم بر عقلانيت و بروز رفتار پر خطر در زندگي شخصي و اجتماعي تبعات منفي به دنبال دارد، چه بسياري از مجرمان و متهمان كه بدون هيچ گونه سوء سابقه تنها به علت عدم كنترل خشم در يك لحظه روند زندگي خود، خانواده و ديگران را تغيير و محصولي جز ندامت و پشيماني نداشته‌اند .
وي بيان کرد: افرادي كه مهارت‌هاي ارتباطي بسيار ضعيف و نامناسبي دارند، سهم زيادي در عصبانيت و تندي در جامعه را به خود اختصاص مي دهند، بنابراين برنامه ريزي هاي مناسب برای پيشگیري از رفتارهاي تكانشي نقش به سزايي ايفا مي‌كند چراكه شخص با وقوع رفتارهاي پرخطر در جامعه مي‌تواند عواقب جبران ناپذيري را براي خود رقم بزند كه در اين بين نقش والدين نيز انكار ناپذير است و مدیریت صحیح رفتار و کنترل خشم می توانست از این حادثه پیشگیری کند و شاهد قتل جوانی 18 ساله و قاتل شدن تعدادی جوان و نوجوان نباشیم .

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قتل , نیروی انتظامی