يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی خبرداد

19 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی ایجادشد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی گفت: این دانشگاه یا ایجاد 19 رشته جدید در مقطع کاردانی و کارشناسی از مهرماه امسال در این رشته ها دانشجو می پذیرد.
19 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی خراسان جنوبی ایجادشد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، ابوالفضل فورگی نژاد روز یکشنبه در نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران افزود: از این تعداد 12 رشته در مقطع کاردانی و هفت رشته در مقطع کارشناسی است که با احتساب آنها مجموع رشته های این دانشگاه به 77 رشته می رسد.
وی ادامه داد: همچنین اسامی رشته های جدید این دانشگاه با پذیرش دانشجو از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه آموزش ها در دانشگاه علمی کاربردی شغل محور است یادآور شد: 70 تا 75 درصد دانش آموختگان این دانشگاه وارد بازار کار می شوند که البته بیشتر دانشجویان ورودی آن از شاغلان هستند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی با بیان اینکه اکنون 2 هزار و 700 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند یادآور شد: با پذیرش دانشجوی جدید در مهر ماه پیش بینی می شود این تعداد به حدود 4 هزار نفر برسد.
فورگی نژاد با اشاره به اینکه در گذشته راه رسیدن به اشتغال مدرک دانشگاهی بود افزود: این در حالی است که اکنون برخورداری از مهارت شغلی، راه رسیدن به اشتغال است که در این مسیر دانشگاه علمی کابردی در حال فعالیت است.
وی آموزش شغل های مختلف در سرفصل های متفاوت دانشگاهی را از اهداف این دانشگاه ذکر کرد و اظهار داشت: در شرایط امروزی نیاز است افراد با مهارت وارد بازار کار شوند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی، تعداد دانش آموختگان این دانشگاه را در استان تاکنون 13 هزار نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 15 مرکز فعال دانشگاه علمی کاربردی در استان وجود دارد که پنج مرکز آن با توجه به مصوبه شورای عالی اداری در حال تبدیل شدن به خصوصی است.
وی ادامه داد: اکنون مراکز این دانشگاه در شهرهای نهبندان، سرایان، قاین، بشرویه، فردوس ، بیرجند و اسدیه فعال است.
وی همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار با اشاره به نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به افکار عمومی افزود: خبرنگاران با رسالتی که بر عهده دارند در حقیقت زبانی گویا برای بیان مشکلات مردم هستند.
وی یادآور شد: شفاف سازی تمامی امور و مسائل در جامعه توسط خبرنگاران کمک بزرگی برای توسعه و رفع مشکلات در زمینه های مختلف است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۴۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشگاه , دانشگاه جامع علمی کاربردی