يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی:

300 هزار سند دفاع مقدس در خراسان جنوبی موجود است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از 300 هزار سند در مرکز اسناد دفاع مقدس این استان جمع آوری شده که منابع خوبی برای تولید محتوا است.
300 هزار سند دفاع مقدس در خراسان جنوبی موجود است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدرضا فخر روز یکشنبه افزود: استفاده صحیح و موضوعی از این اسناد کمک بزرگی به برگزاری کنگره 2هزار شهید خراسان جنوبی خواهد کرد.
وی گفت: مرکز اسناد دفاع مقدس بسته نیست و پژوهشگران حوزه دفاع مقدس به صورت مستقیم می توانند از این اسناد برای تولید محتوا استفاده کنند.
وی با بیان اینکه بنیاد حفظ آثار آمادگی هرگونه همکاری با رسانه ها را دارد افزود: در حال حاضر کتابخانه دفاع مقدس با بیش از پنج هزار جلد کتاب در حوزه تخصصی دفاع مقدس آماده همکاری با رسانه و علاقه مندان به حوزه ایثار و شهادت است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به اهمیت آشنایی با دفاع مقدس در نسل جوان، اقدام های خوبی برای درس آمادگی دفاعی در مدارس و آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه صورت گرفته که به محورها و شبهات احتمالی حوزه دفاع مقدس با استفاده از اساتید مجرب پاسخ داده می شود اما متاسفانه این درس چند وقتی است با رکود مواجه شده که امیدواریم مرتفع شود.
وی چاپ و تکثیر 18 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس و تکمیل 29 کتاب برای رونمایی در کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی را از مهمترین اقدام های فرهنگی بنیاد حفظ آثار بیان کرد و گفت: تهیه کلیپ، استیکر و محتواهای مربوط به ایثار و شهادت از دیگر اقدام های حوزه فرهنگی در استان است.
فخر تکمیل و تجهیز موزه فرهنگی دفاع مقدس در مرکز استان و موزه شکست استکبار در صحرای طبس را از مهمترین اقدام های پیش رو ذکر و تصریح کرد: موزه فرهنگی مرکز استان به علت مشکلات مالی روندی فرسایشی گرفته و موزه شکست استکبار 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی گفت: طرح گردشگری تعالی بخش با توجه به ظرفیت های منطقه کویری صحرای طبس به مرکز پیشنهاد شده است و با اجرایی شدن این طرح و شکل گیری تورهای یکروزه، گردشگران از ظرفیت های گردشگری کویری، مذهبی، انقلابی و دفاع مقدس بهره مند خواهند شد.
وی تبیین نقش استان خراسان جنوبی در دفاع مقدس را از دیگر برنامه های در دست اقدام عنوان کرد و افزود: تدوین دانشنامه سه مرحله مدخل نویسی، تهیه پرونده و مقاله نویسی را دارد که مداخل تصویب شده است و امیدواریم با تامین اعتبار موردنیاز اجرایی شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی میزبانی از 132 شهید گمنام در 53 نقطه استان را مایه مباهات دانست و گفت: مزار شهدای گمنام به قطب فرهنگی تبدیل شده اند و حضور در یادواره شهدا در مسیر یاد خدا و یاد خدا آرامش بخش دلهاست.
وی ادامه داد: نقش رسانه در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی اجتناب ناپذیر است و خبرنگاران با نگاه مقایسه ای و تحلیلی نسبت به گذشته و اکنون می توانند به بسیاری از شبهات و جوسازی ها پاسخ دهند.
فخر گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی باید به نسل جوان منتقل شود و رسانه به عنوان منبع تخصصی به خوبی می تواند این مهم را تحقق بخشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۴۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دفاع مقدس , کنگره دوهزار شهید خراسان جنوبی