يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹

۷۰ انجمن علمی و کانون فرهنگی در سطح دانشگاه‌های پیام نور استان خراسان جنوبی فعال است

مدیر فرهنگی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی از انتشار بیش از ۳۰ نشریه دانشجویی فعال در سطح استان خبر داد و گفت: همچنین ۷۰ انجمن علمی و کانون فرهنگی در سطح دانشگاه‌های پیام نور استان خراسان جنوبی فعال است.
۷۰ انجمن علمی و کانون فرهنگی در سطح دانشگاه‌های پیام نور استان خراسان جنوبی فعال است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدعلی حسن‌آبادی ظهر امروز در نشست خبری به مناسب گرامیداشت روزخبرنگار اظهار داشت: دانشگاه پیام نور یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین دانشگاه‌های دولتی و باز ایران است که در سال 67 در استان خراسان جنوبی این دانشگاه تاسیس شد.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور براساس پایگاه جهانی علوم اسلامی جزء 10 دانشگاه برتر کشور محسوب می‌شود افزود: براساس رتبه‌بندی دانشگاه پیام نور با کسب نمره برتر کیفیت آموزشی توانسته است رتبه یک کیفیت آموزشی را در کنار دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران کسب کند.
مدیرفرهنگی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبیبیان کرد: شیوه آموزش در دانشگاه پیام نور از ابتدا بر پایه آموزش از راه دور  و نیمه حضوری برای کارکنان و افرادی که کمتر وقت حضور فیزیکی در کلاس را دارند تاسیس شده است.
حسن‌آبادی با اشاره به مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور بیان کرد: یکی از مهمترین و بالاترین مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور با توجه به رویکرد جذب رشته‌های کارآفرین ورود شانس ورود به بازار کار، امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی است.
وی اظهار داشت: در حوزه رفاهی نیز در مورد شهریه اقدامات و شرایط ویژه‌ای برای دانشجویان در مقاطع مختلف درنظر گرفته شده که استفاده از صندوق رفاه دانشجویان و اعطاء وام  با بهره 4 درصد و سررسید اقساط پس از اتمام تحصیل از جمله این اقدامات است.
مدیرفرهنگی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: این دانشگاه در 2 سال گذشته با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی به ویژه جشن فارغ التحصیلی در 13 مرکز و واحد دانشگاهی اقدامات و برنامه‌های گوناگونی در این دانشگاه برگزار کرده است.
حسن‌آبادی تصریح کرد: با توجه به استقبال خوب دانشجویان امسال  173 نفر از دانشجویان خواهر و برادر در قالب 4 دستگاه اتوبوس به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.
وی بیان کرد: در زمینه مسابقات قرآن و عترت نیز دانشگاه پیام نور در بین دانشگاه‌های سطح کشور در دو سال گذشته توانسته است  واحدهای بیرجند، نهبندان و فردوس رتبه‌ها دوم و سوم کشور را کسب کند و در زمینه برگزاری مسابقات ورزشی نیز دانشجویان این دانشگاه در مسابقات کشوری در رشته والیبال  و تنیس رو میز کسب عنوان‌های دومی و سومی این مسابقات را از آن خود کردند.
مدیرفرهنگی دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با بیان اینکه این دانشگاه توانسته تاکنون در زمینه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی نیز بالاترین سطح  را در استان برگزار کند افزود: در زمینه مشارکت تشکل‌های دانشجویی نیز بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور با 11 پایگاه بسیج دانشجویی، برگزاری برنامه‌های متنوع، کرسی‌های آزاد اندیشی، اردوهای فرهنگی و آموزشی و بسیار از مسابقات را اجرا کرده است.
حسن‌آبادی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور در زمینه فرهنگی دارای 70 انجمن علمی و کانون فرهنگی و بیش از 30 نشریه دانشجویی فعال در سطح استان است.
مدیر مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی دارای 4 مرکز مشاوره در شهرستان‌های بیرجند، قاین، فردوس و طبس است  که به حل و فصل مسائل دانشجویی و کارکنان خود می‌پردازد.
محمدعلی طالبی بیان کرد: با توجه به مصوبه جدید دانشگاه پیام نور و ایجادتفاهم نامه با سازمان بهزیستی با توجه به اینکه در گذشته 70 درصد هزینه شهریه دانشجوی تحت پوشش بهزیستی توسط سازمان بهزیستی و 30 درصد باقیمانده توسط دانشجو تحت پوشش پرداخت میشد امسال 100 درصد شهریه دانشجویان توسط سازمان بهزیستی پرداخت شده و به هیچ وجه شهریه این دانشجویان در طی مدت تحصیل افزایش نخواهد یافت.
سیدعلیرضا محمدزاده، معاونت  آموزشی دانشگاه پیام نور بیرجند نیز در راستای کیفی‌سازی و ارتقاء سطح آموزش دانشگاه پیام نور تصریح کرد: در این راستا شاهد رویداد بزرگ استارت آپ در سه حوزه صنایع دستی، گردشگری، معادن و سنگ‌های قیمتی و محصولات استراتژیک استان در بهمن ماه امسال به میزبانی دانشگاه پیام نور بیرجند خواهیم بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۵۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , روز خبرنگار , دانشگاه پیام نور