يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸

۵ مرکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس مرکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی از وجود ۱۵ مرکز جامع علمی کاربردی فعال در استان خبر داد و گفت: امسال ۱۹ کد رشته جدید نیز به رشته‌های تحصیلی مراکز جامع علمی کاربردی استان اضافه شد و قرار است ۵ مرکز جامع علمی کاربردی به بخش خصوصی واگذار شود.
۵ مرکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی به بخش خصوصی واگذار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل فورگی‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: درحال حاضر  15 مرکز جامع علمی کاربردی فعال در خراسان جنوبی وجود دارد که در این راستا با توجه به مصوبه شورای عالی اداری از این تعداد مراکز دولتی فعال قرار است 5  مرکز به بخش خصوصی واگذار شود.
رئیس مرکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر در شهرستان‌های بیرجند، قاین، فردوس، سرایان، نهبندان، بشرویه و اسدیه نیز مراکز جامع علمی و کاربردی فعال هستند.
فورگی‌نژاد با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه مهارتی است تصریح کرد: این دانشگاه در بحث آموزش مهارت‌های لازم برای دست‌یابی افراد جامعه به یک شغل مناسب تلاش می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی نسبت به دانشگاه‌های دیگر سطح کشور در بحث کارآفرینی فعالیت و تلاش بیشتری دارد و در این راستا آموزش‌هایی را به متقضیان ارائه می‌دهد.
رئیس مرکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی از افزایش 19 رشته به رشته‌های تحصیلی مراکز جامع علمی کاربردی استان خبر داد و یادآور شد: از این تعداد رشته 12 رشته در مقطع کاردانی و 7 رشته در مقطع کارشناسی است.
فورگی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر با افزایش این رشته‌ها  77 رشته تحصیلی در مراکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی فعال است اظهار داشت: از این تعداد 44 رشته در مقطع کاردانی و 33 رشته در مقطع کاشناسی است.
وی افزود: نام نویسی در رشته‌های کاردانی از فردا 22 مردادماه آغاز می‌شود و در این راستا افراد متقاضی می‌توانند برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.
رئیس مرکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی گفت: در مهرماه سال جاری یک هزار و 300 دانشجو در مراکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی پذیرش خواهند شد.
فورگی‌نژاد از تحصیل 2 هزار و 700 دانشجو در مراکز جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: با افزایش دانشجویان مهرماه در مجموع حدود 4 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل خواهند کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۵۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشگاه , دانشگاه علمی کاربردی