دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
مشاور تخصصی کودک و نوجوان:

تنبیه کودکان، راهی برای تخلیه عصبانیت والدین؟!

مشاور تخصصی کودک و نوجوان با بیان اینکه تنبیه برای تخلیه عصبانیت‌های والدین نیست، گفت: ما از دست روزگار و همسر دلخور هستیم، سر فرزندمان تلافی درمی آوریم .
تنبیه کودکان، راهی برای تخلیه عصبانیت والدین؟!
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، پوران عباسپور با بیان اینکه تنبیه برای تخلیه عصبانیت‌های والدین نیست، گفت: ما از دست روزگار و همسر دلخور هستیم، سر فرزندمان تلافی درمی آوریم .
وی با اشاره به اینکه تنبیه برای بازدارندگی و نه برای ایجاد انگیزه است، افزود: بعنوان مقال، می‌خواهیم فرزندمان لباس بپوشد، "پاشو لباستو بپوش" باید به او انگیزه بدهیم که لباسش بپوشد و برای این که کودک حرکت کند و کاری را انجام بده، تشویق لازم است .
این مشاور تخصصی کودک و نوجوان اظهار کرد: با تنبیه نمی‌توانیم انگیزه ایجاد کنیم، بلکه تنبیه اجبار ایجاد می‌کند .
عباسپور ادامه داد: تنبیه باید متناسب با عمل باشد و یک دلیل این که جرم در جامعه زیاد است، اینکه مجرمین خودشان را بستان کار می‌دانند.
وی تصریح کرد: تنبیه‌های خشونت آمیز و کیفرهای بی دلیل، بچه‌ها را طلب کار بار می‌آورد .
این مشاور تخصصی کودک و نوجوان اظهار کرد: تنبیه های خشونت بار بچه ها را به سمت خلاف بیشتر می برد، چون آن ها را به سمت درک مظلوم سوق می‌دهد.  
وی با بیان‌اینکه تنبیه و تشویق در حوزه رشد نیستند، یادآورشد: نقش تنبیه و تشویق کوچک تر از تربیت است، پس این قدر مسئله ی تنبیه و تشویق را در زندگی بچه ها بزرگ نکنید .
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کودکان , روانشناسی