دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶
فرماندار خوسف:

پرداخت تسهیلات گزینشی است؟!

فرماندار خوسف گفت: بانک‌های عامل باید با شفاف‌سازی نحوه پرداخت تسهیلات، اینکه تسهیلات به صورت گزینشی پرداخت می ‌ شود، مرتفع کنند.
پرداخت تسهیلات گزینشی است؟!
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد شفیعی با بیان اینکه تامین زیرساخت‌ها دغدغه مسئولین است، افزود: تا زمانی که در یک نقطه زیرساخت‌های آن مهیا نباشد، سرمایه گذار ورود پیدا نمی‌کند.
وی افزود: شهرستان خوسف به دلیل داشتن شرایطی همچون نزدیکی به مرکز استان، در مسیر ترانزیت بودن کالا و مسافر، وجود بزرگترین شهرک صنعتی استان خراسان جنوبی، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشاورزی، معدنی و صنعتی است که باعث ترغیب سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحدهای صنعتی شده است .
شفیعی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های خارجی بسیار خوبی در شهرستان انجام شده است، ادامه داد: ایجاد ۵ واحد صنعتی توسط سرمایه‌گذاران چینی و ایجاد نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی توسط سرمایه گذارانی از کشورهای آفریقای جنوبی و ایتالیا و هند به وقوع پیوسته است .
فرماندار خوسف با اشاره به بعضی از مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف، گفت: با توجه به جلسه‌ای که شرکت توزیع نیروی برق خراسان برگزار شد، مجوز احداث پست ۱۳۲ کیلو واتی این شهرک اخذ شده و وسایل و تجهیزات این پست خریداری و به زودی عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد و دغدغه سرمایه‌گذاران تا ۷۰ مگاوات برق تامین خواهد شد .
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود گفت، تاکنون توانسته‌ایم در حد امکان زیرساخت‌ها را برای سرمایه گذاران فراهم کنیم .
فرماندار خوسف اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی را فرصتی مغتنم برشمرد و افزود: با توجه به پیش بینی هایی که شد قبل ابلاغ پیگیری های لازم برای استفاده حداکثری از این تسهیلات انجام شد .
شفیعی ادامه داد: در بحث معرفی تعداد و مبلغ افراد برای دریافت تسهیلات در استان رتبه اول را داریم، اما در دریافت تسهیلات وضعیت خوبی نداریم .
وی افزود: بانک‌های عامل باید با شفاف‌سازی نحوه پرداخت تسهیلات شائبه اینکه تسهیلات به صورت گزینشی پرداخت می ‌ شود، مرتفع کنند.
وی یادآورشد: نباید در بحث پرداخت تسهیلات هیچ تفاوتی بین شهرستان‌ها باشد و اگر طرحی برای پرداخت مشکلاتی دارند در اسرع وقت به متقاضیان و دستگاه‌های اجرایی اعلام شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهرک صنعتی , تسهیلات