دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی:

آشیانه بالگرد خراسان جنوبی بی سرپناه مانده‌است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به پروژه ایجاد آشیانه بالگرد در استان گفت:این آشیانه تاکنون هیچ اعتباری برای احداث نداشته است.
آشیانه بالگرد خراسان جنوبی بی سرپناه مانده‌است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمدرحیم شهریاری بیان کرد: تاکنون هیچ اعتباری برای احداث آشیانه بالگرد در خراسان جنوبی اختصاص نیافته است.
وی احداث آشیانه بالگرد را از اولویت‌های جمعیت هلال‌احمر دانست و افزود: در حال حاضر غیر از زمین، چیز دیگری برای این پروژه نداریم.
شهریاری بیان کرد: پیگیری‌هایی برای استفاده از ظرفیت فرودگاه انجام داده‌ایم و نشست‌هایی برگزارشده تا بتوانیم از طریق این ظرفیت، بالگرد تهیه کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه دیگر استان‌ها رقابت زیادی برای احداث این پروژه دارند، گفت: این طرح در خراسان جنوبی باید از محل اعتبارات استانی ساخته شود.
وی هزینه نگهداری آشیانه را سالانه سه میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: احداث آشیانه نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار است.
شهریاری با اشاره به وضعیت راه‌های خراسان جنوبی بیان کرد: این استان به لحاظ امدادی، منطقه‌ای ویژه بوده که باید نگاه‌های ویژه‌ای هم به آن شود.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی بیان کرد: نباید در بروز حوادث به این امید باشیم که بالگرد و نیروهای امدادی از استان‌های معین بیایند چرا که رفت‌وآمد آن‌ها ساعت‌ها به طول می‌انجامد.
وی خواستار همکاری استانداری در احداث این آشیانه شد و گفت: آشیانه بالگرد از اهمیت بالایی برخوردار بوده و یکی از نیازهای خراسان جنوبی است.
شهریاری با اشاره به وضعیت پایگاه‌های امدادی خراسان جنوبی بیان کرد: تعداد پایگاه‌ها از هشت عدد به ۲۲ پایگاه رسیده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی بیان کرد: فاصله بین پایگاه‌ها در شهرستان طبس زیاد بوده و نیازمند افزایش پایگاه است چرا که محور دیهوک تصادفات زیادی را منجر می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۲۸۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استانداری , هلال احمر