شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی خبر داد

هفته پرحادثه در جاده‌های خراسان‌جنوبی/ ۱۱۷ کشته و مجروح در تصادفات برون‌شهری

جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی گفت: در طی هفته گذشته ۶۹ فقره تصادف در جاده‌های برون شهری استان رخ داده که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر و مجروح شدن ۱۰۷ نفر شده است.
هفته پرحادثه در جاده‌های خراسان‌جنوبی/ ۱۱۷ کشته و مجروح در تصادفات برون‌شهری
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسین نیک‌مرد اظهار داشت: در طی هفته گذشته 69 فقره تصادف در جاده‌های برون‌شهری خراسان‌جنوبی وقوع یافته است.
وی با بیان اینکه از این تعداد پنج فقره جزو تصادفات فوتی بوده که متأسفانه بر اثر آن 10 نفر جان خود را از دست دادند، تصریح کرد: همچنین تعداد تصادفات جرحی در جاده‌های برون‌شهری استان در طی هفته گذشته 48 فقره بوده که منجر به مجروح شدن 107 نفر شده است.
جانشین فرمانده پلیس راه خراسان‌جنوبی ادامه داد: از مجموع تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان 16 فقره جزو تصادفات خسارتی بوده است.
نیک‌مرد با اشاره به اینکه از مجموع تصادفات برون‌شهری استان در طی هفته گذشته 60 درصد در جاده‌های اصلی، 21 درصد در جاده‌های فرعی و 19 درصد در جاده‌های روستایی رخ داده است، گفت: همچنین در این مدت 57 درصد تصادفات به شکل واژگونی، 14 درصد برخورد وسیله نقلیه با موتورسیکلت و هفت درصد برخورد وسیله نقلیه با عابرین پیاده بوده است.
وی به مهم‌ترین علل تصادفات برون‌شهری استان در طی هفته گذشته اشاره کرد و یادآور شد: عدم توجه به جلو با 45 درصد، تخطی از سرعت مطمئنه و مجاز با 22 درصد و انحراف و تجاوز به چپ با 12 درصد از مهم‌ترین این علل است.
جانشین پلیس راه خراسان‌جنوبی افزود: میزان 33 درصد از تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان در بازه زمانی هشت تا 12، میزان 21 درصد تصادفات در بازه زمانی چهار تا هشت صبح و میزان 19 درصد تصادفات در بازه زمانی 16 الی 20 رخ داده است.
نیک‌مرد با بیان اینکه 50 درصد خودروهای مقصر در تصادفات برون‌شهری هفته گذشته در استان سواری‌ها، 19 درصد وانت‌ها و کامیونت‌ها و 19 درصد موتورسیکلت‌ها هستند، اضافه کرد: در این مدت 25 دستگاه خودرو و 39 دستگاه موتورسیکلت دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راه استان توقیف شده است.
وی از اعمال قانون 9 هزار و 774 فقره تخلف توسط مأموران پلیس راه استان در طی هفته گذشته خبر داد و افزود: از این میزان پنج هزار و 46 فقره جزو تخلفات حادثه‌ساز بوده است.
جانشین پلیس راه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طی این هفته آمار تصادفات جاده‌ای استان بسیار بالا بوده و اکثر این تصادفات بومی بوده است، اضافه کرد: از رانندگان تقاضا می‌شود از سبقت و سرعت غیرمجاز پرهیز کرده و اگر قصد سفر دارند بعد از استراحت کافی اقدام کنند و در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنند و از صحبت با سرنشینان خودرو پرهیز نمایند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۵۴۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پلیس راه , تصادفات