چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
امام جمعه فردوس:

جهاد امروز مردم در عرصه اقتصادی است/ ضرورت شناخت معروف و منکر در جامعه

امام جمعه فردوس گفت: اکنون میدان جهاد در عرصه اقتصادی و مقابله با ترفندهای دشمن است و باید با جهاد در این عرصه از ارزش‌های اسلامی دفاع کنیم.
جهاد امروز مردم در عرصه اقتصادی است/ ضرورت شناخت معروف و منکر در جامعه
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی اظهار داشت: ماه محرم ماه ایثار، شهادت و دفاع جانانه از اسلام است.
وی تصریح کرد: امام حسین(ع) در فرمایشات خود اصلاح امت پیامبر(ص) و اصلاح انحراف‌ها را از اهداف قیام خود اعلام و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را برای جامعه تبیین می‌کنند.
امام جمعه فردوس با بیان اینکه متأسفانه اکنون عده‌ای امر به معروف و نهی از منکر را به مسائل فرعی محدود می‌کنند، گفت: نهضت امام حسین(ع) به ما می‌گوید که گاهی منکر به حدی می‌رسد که انسان باید جان خود را برای از بین بردن آن منکر بدهد.
بابایی خاطرنشان کرد: زمانی که در حکومت و ولایت توسط بنی‌امیه انحراف ایجاد شد امام حسین(ع) جان خود و یاران خود را فدا کردند تا بنی‌امیه رسوا و انحرافات از بین برود.
وی با تأکید بر اینکه باید معروف و منکر زمان خود را شناخت، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس برای اینکه حکومت اسلامی بماند هزاران شهید دادیم و رزمندگان در پیروی از امام حسین(ع) به هیهات من‌الذله عمل کردند.
امام جمعه فردوس بیان کرد: اکنون نیز میدان جهاد در عرصه اقتصادی و مقابله با ترفندهای دشمن است و باید با جهاد در این عرصه از ارزش‌های اسلامی دفاع کنیم.
بابایی با اشاره به اینکه فطرت انسان آزادی‌خواه است و زیر بار ظلم نمی‌رود، گفت: ندای جمهوری اسلامی ایران پیروی از مظلوم و رفع ظلم و آزادی‌خواهی است که این پیام باعث صدور انقلاب شد.
وی با بیان اینکه روحانیت وظیفه دارند مردم را به صبر، پایداری و کار و تلاش دعوت کنند تا از این شرایط اقتصادی عبور کنیم، گفت: مردم ما مشکلات بزرگ‌تر مانند جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته‌اند و این مشکلات نیز با برنامه‌ریزی و توجه به ظرفیت‌های داخلی حل می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۷۸۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , امر به معروف , نهی از منکر